Section50
Section00
K-Leah i VNM
K-Leah i VNM, foto: De Nekst Best/mat. prasowe
05.05.2022

K-Leah - nowa artystka w wytwórni VNM-a

Wokalistka przyspiesza z solową karierą.

Założona przez VNM-a wytwórnia De Nekst Best ma bardzo pracowity rok. Premiera goni premierę, a dziś label zdradził, że jego szeregi zasila znana ze współpracy z czołówką polskiej sceny K-Leah.

Na kanale wytwórni wylądował właśnie klip do singla "Bragga", w którym gościnnie udzielił się sam VNM. W rozpoczynającym współpracę kawałku K-Leah postarała się obnażyć prawdę o kreowanym, szczególnie w internecie, wizerunku człowieka niekończących się sukcesów. Produkcją kawałka zajął się Jezzy C, a za teledysk odpowiada Grzegorz Łosiak.

K-Leah - BRAGGA feat. VNM (prod. Jezzy C) / YouTube: DeNekstBestTV

K-Leah przez wiele lat występowała u boku różnych artystów na całym świecie. Grała m.in w Singapurze, Japonii czy Kanadzie. Artystka znana jest z wielu kolaboracji z rodzimymi raperami i producentami, takimi jak Quebonafide, VNM, Pono, LOAA czy ESSEX. Od paru lat starannie przygotowuje się do kariery solowej. Nadchodzące utwory będą prezentowały niecodzienne brzmienia, oddające wewnętrzną wrażliwość artystki. W każdym utworze będzie można usłyszeć doświadczony i hipnotyzujący wokal o soulowej barwie.

 

 

AŚ, mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.