Section50
Section00
David Bowie
David Bowie, foto: Everett Collection/Shutterstock
28.07.2022

Nowy zwiastun filmu o Davidzie Bowiem

Światowa premiera już we wrześniu.

Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny zwiastun nowego filmu Bretta Morgana poświęconego życiu i twórczości Dawida Bowiego. Tytuł produkcji to "Moonage Daydream".

Pierwszy pokaz filmu miał miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. W dokumencie, który został oficjalnie zatwierdzony przez reprezentantów zmarłego w 2016 artysty, ujrzeć będzie można archiwalne, niepublikowane dotąd nagrania wideo. Pojawi się też w nim narracja Bowiego.

MOONAGE DAYDREAM - Official Trailer / YouTube: NEON

Reżyserem, scenarzystą i producentem "Moonage Daydream" jest Brett Morgen, znany przede wszystkim z filmu "Kurt Cobain: Montage of Heck".

Światowa premiera "Moonage Daydream" zaplanowana jest na 16 września.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.