Section50
Section00
KPSN
KPSN, foto: Bartek Wiski/Def Jam Recordings Poland/mat. prasowe
22.09.2022

KPSN z tytułowym singlem z debiutanckiego albumu

Artysta pokazuje jak wygląda "NOWY BOOMBAP".

Po świetnie przyjętych numerach "Drzwi" z Sariusem i HVZX oraz solowym "S.O.S.", tytułowy "NOWY BOOMBAP" to trzeci singiel, który zwiastuje pierwszy album KPSN'a o tym samym tytule dla wytwórni Def Jam.

Ten sam tytuł, ale autor wybija zdecydowanie poza swój schemat, do którego zdążył nas przyzwyczaić. Połączenie szorstkości wraz z teraźniejszymi rozwiązaniami w brzmieniu zrodziły tytułową fuzję. Na gramofonach rapera wspiera DJ HWR, który dołożył do utworu soczyste skrecze i cuty. Bit wyprodukował sam KPSN. Teledysk, który w dna wpisane ma HIP-HOP, zrealizował Bartłomiej Zawiły.

KPSN - NOWY BOOMBAP / Spotify: KPSN

- "NOWY BOOMBAP" to tchnięcie świeżej bryzy w moją twórczość. Mimo tego, że utwory nagrane na ten album są w typowych dla mnie tempach - to jednak nie bałem się użyć teraźniejszych rozwiązań - zawsze ze smakiem i w zgodzie z samym sobą. Album powstawał dosyć długo. Czułem, że muszę dać sobie chwilę na wsteczny. Przez okres 2,5 roku nazbierało się wiele numerów, najlepsze zostały zawarte na tym krążku. Bez żadnych zapychaczy, odrzutów. Charakterystyczna dla mnie frustracja przejawia się na albumie, jednak "NOWY BOOMBAP" od reszty mojej dyskografii różni się diametralnie. Album jest dynamiczny i nie wprowadza w rutynę. Tak myślę - opowiada KPSN.

Premiera albumu "NOWY BOOMBAP" zaplanowana jest na 28 października.

 

 

AŚ, mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.