Section50
Section00
16.05.2017

SHABAZZ PALACES - Shine a Light

mat. Sub Pop Victoria Kovios) mat. Sub Pop (Victoria Kovios)

Amerykański psychodeliczno-hiphopowy duet Shabazz Palaces (raper Ishmael Butler a.k.a. Palaceer Lazaro oraz multi-instrumentalista Tendai "Baba" Maraire) powraca na scenę z nową muzyką. 14 lipca, na rynek trafi nie jedna, lecz od razu dwie nowe płyty Amerykanów: "Quazarz: Born On A Gangster Star" oraz "Quazarz vs. The Jealous Machines".

Z tego pierwszego albumu pochodzi singiel "Shine A Light" - jedno z najbardziej przystępnych, piosenkowych nagrań w dorobku zespołu, oparte na samplach ze starego soulowego utworu Dee Dee Sharp pt. "I Really Love You".

Nowy singiel Shabazz Palaces gramy już na naszej plejliście, i z niecierpliwością wypatrujemy ich obu nowych krążków - w tym specjalnego, książkowego, 32-stronicowego wydania  "Quazarz vs. The Jealous Machines". Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw duetu, albumy opublikuje słynna amerykańska firma Sub Pop.  

ps. Tu znajdziecie naszą recenzję poprzedniego albumu zespołu: http://www.polskieradio.pl/169/3721/Artykul/1194509,SHABAZZ-PALACES-Lese-Majesty-(Sub-Pop) .

Autor: Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.