Emisja
  • 15 czerwca godz. 17:10 Program 1

"Ludzie przy rzece" w radiowej Jedynce i na Pikniku Naukowym

polskieradio.pl
Małgorzata Szymankiewicz 12.06.2013
Nagranie słuchowiska Ludzie przy rzece. Leon Charewicz, Andrzej Mastalerz, Ewa Konstancja Bułhak
Nagranie słuchowiska "Ludzie przy rzece". Leon Charewicz, Andrzej Mastalerz, Ewa Konstancja Bułhak, foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio S.A.

Zapraszamy na premierę słuchowiska Rafała Wojasińskiego. W czasie emisji słuchowiska na Pikniku Naukowym w namiocie radiowej Jedynki (7B) gościć będą Twórcy słuchowiska.

Autor:
Rafał Wojasiński

Reżyser:
Waldemar Modestowicz

Realizator:
Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne:
Tomasz Obertyn

Obsada:
Maria Pakulnis (Marysia), Ewa Konstancja Bułhak (Ewa), Leon Charewicz (Zygmunt), Andrzej Mastalerz (Andrzej)

Słuchowisko Rafała Wojasińskiego to metaforyczna opowieść o duchowości człowieka, związkach metafizyki z realnym życiem i przenikaniu się światów: tajemnicy i widzialnego. Zygmunt przez kilkadziesiąt lat sprzedawał bilety na stacji kolejki wąskotorowej. Któregoś dnia stację zamknięto. Dopiero po tym zdarzeniu bliscy i przyjaciele widzą, że Zygmunt jest człowiekiem, którego właściwie nie znają. Zaczyna ich przerażać tym, co mówi. Zdaje się posiadać wiedzę, do której przeciętny człowiek nie ma dostępu. Jakby tego było mało, pojawiają się jacyś tajemniczy ludzie przy rzece.

W czasie emisji słuchowiska na Pikniku Naukowym w namiocie radiowej Jedynki (7B) gościć będą Twórcy słuchowiska: autor Rafał Wojasiński, reżyser Waldemar Modestowicz oraz aktorzy - Ewa Konstancja Bułhak i Andrzej Mastalerz.