Marka Kochana "Traktat o miłości". Premiera!

polskieradio.pl
Janusz Dziewiątkowski 20.04.2017

W niedzielnym Teatrze Polskiego Radia w Jedynce przejmująca sztuka Marka Kochana pt. "Traktat o miłości" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. W roli głównej Monika Pikuła. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.1o.

Joanna Lipska (Monika Pikuła) jest młodą Polką mieszkającą w Niemczech. Przeniosła się tam ze swoją kilkuletnią córeczką Janeczką, mając nadzieję na lepsze życie. Po przyjeździe rozpoczyna studia, potem poznaje przystojnego i miłego Niemca Jurgena Krenza, za którego wychodzi za mąż. Jest szczęśliwa. Jednak z upływem czasu sprawy się komplikują: Jurgen traci pracę, zaczynają się kłótnie i w wyniku jednej z nich w życie Lipskiej wkracza Helga Hertz (Laura Samojłowicz), pracownica Liebesamtu (urzędu miłości), instytucji zajmującej się opieką nad dziećmi i młodzieżą.
Od tego momentu sprawy przybierają coraz bardziej dramatyczny obrót. Młoda kobieta i jej dziecko znajdują się w potrzasku. Czy uda im się wygrać z bezdusznym systemem? Czy znajomość mechanizmów jego działania coś zmieni? Czy jedynym sposobem na przeciwstawienie się systemowi jest opuszczenie go, tak jak to zrobił były pracownik Liebesamtu Thiel, bądź złamanie narzuconego przez ten system prawa?

Marek Kochan: Traktat o miłości 

Reżyseria: Anna Wieczur–Bluszcz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Anna Wieczur–Bluszcz

Obsada:

Monika Pikuła – Lipska Joanna

Piotr Bajtlik –  Jurgen Krenz 

Laura Samojłowicz – Hertz

Joanna Jeżewska – Tłumaczka

Andrzej Blumenfeld – Sędzia/Policjant

Waldemar Barwiński – Thiel

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

jd