Emisja
  • 21 maja godz. 21:07 Program 3

Nowe igrzyska śmierci. Premiera słuchowiska w STT

polskieradio.pl
Janusz Dziewiątkowski 18.05.2017

Kolejna premiera na Scenie Teatralnej Trójki. Tym razem, w niedzielę 21 maja, tuż po 21.oo, wraz z Barbarą Marcink zaprosimy Państwa do Trójki na słuchowisko Jacka Zawady pt. "Ogrody chwały". Słuchowisko wyreżyserował debiutujący w tej roli - znakomity aktor Grzegorz Kwiecień.

„Nikt nie wyjdzie stąd żywy”. Podpisałeś cyrograf. Jeśli złamiesz zasady gry musisz zapłacić wysokie odszkodowanie lub czeka Cię śmierć. Takie reguły obowiązują w „Ogrodach chwały” – bijącym rekordy oglądalności, telewizyjnym reality show Charlesa Benningtona. Charyzmatyczny prowadzący zaprasza do studia trzy pary, które biorą udział w ryzykownych, międzyludzkich grach. Charles wyciąga na światło dzienne wstydliwe sekrety bohaterów. Trafia w czułe punkty zawodników, porusza kontrowersyjne tematy, by uderzać coraz mocniej i celniej. Za sukcesem podłego dziennikarza, stoi wytresowana przez niego mini-społeczność „podglądaczy”: żądna krwi wierna publiczność, aktywnie biorąca udział w „zabawie”, uwielbiająca żerować na cudzym nieszczęściu. Dramat Zawady ukazuje medialne piekło i portretuje społeczeństwo, które podporządkowało życie regułom telewizji, gdzie nic nie jest już prawdą.

Jacek Zawada: Ogrody chwały 

Reżyseria: Grzegorz Kwiecień 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Radosław Rutkowski

Obsada:

Mariusz Bonaszewski – Charles Bennington

Jacek Braciak – Patrick Falkner

Anna Sroka – Hryń – Karen Falkner

Andrzej Blumenfeld – Marty

Paweł Paprocki – Jeremy Laroux

Małgorzata Kozłowska – Lisa Laroux

Rafał Zawierucha – Felix Warren

Aleksandra Bożek – Lena Warren

Małgorzata Rożniatowska – Anna Laroux

Mateusz Rusin – William Palmer

Mateusz Kwiecień – Dziennikarz

Marita Iwańska – Dziecko

Jacek L. Zawada (1989) – aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu. Zadebiutował w spektaklach dyplomowych Nasza Klasa  (reż. Łukasz Kos) oraz Love & Information (reż. Monika Strzępka). Obecnie występuje gościnnie na deskach Teatru Nowego w Krakowie oraz Teatru Żelaznego w Katowicach. Wraz z kolegami z roku został laureatem nagrody WARTO w kategorii „Teatr” przyznawanej przez wrocławską Gazetę Wyborczą. Prywatnie pasjonat sztuk walki, kultury japońskiej oraz kina grozy.

***

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.