Koncert Warszawskiej Grupy Cellonet

Polskie Radio
Marcin Grochowalski 16.01.2014
Koncert Warszawskiej Grupy Cellonet

W sobotę 25 stycznia 2014 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego na koncert z udziałem solistów: Agaty Zubel i Mikołaja Pałosza oraz Warszawskiej Grupy Cellonet, którą poprowadzi Andrzej Bauer.

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

 

Wykonawcy:

Agata Zubel – sopran

Urodziła się we Wrocławiu. Tam też ukończyła z wyróżnieniem Primus Inter Pares studia kompozytorskie w klasie Jana Wichrowskiego oraz wokalne pod kierunkiem Danuty Paziuk-Zipser w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Studia pogłębiała również w w Holandii oraz na licznych kursach. W 2004 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej. Na co dzień wykłada we wrocławskiej akademii muzycznej. Jest stypendystką m.in. Ministra Kultury, Rockefeller Foundation, Ernst von Siemens Musikstiftung, Zarządu Miasta Wrocławia, oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Jest także członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

Mikołaj Pałosz – wiolonczela

Niezależny wiolonczelista, improwizator i kompozytor specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i awangardowej. Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest zdobywcą nagród na konkursach muzycznych w tym Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Występował m.in na festiwalach Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, 1 Festiwalu Pawła Szymańskiego, w serii Portrety Kompozytorów, contem.ucha w Łodzi, Audiologie w Lublinie, Ad Libitum w Warszawie, Audio Art i w serii Playback Play. W latach 1998-2008 był członkiem zespołu wiolonczelowego Conjunto Ibérico, z siedzibą w Holandii, z którym koncertował w Europie, Brazylii, Meksyku i USA. Jest stałym członkiem Warszawskiej Grupy Cellonet pod kierunkiem Andrzeja Bauera.

Warszawska Grupa Cellonet powstała w 2007 roku. Składa się ze znakomitych polskich wiolonczelistów złączonych wspólnym celem kreatywnego wykonawstwa. Soliści znani z sal koncertowych, uczestnicy festiwali, laureaci międzynarodowych konkursów łącząc swoje doświadczenia tworzą zespół, w którym sztuka i wirtuozeria stanowi nierozerwalne elementy.

CELLONET współpracuje z wyróżniającymi się artystami najmłodszego pokolenia, w szczególności kolejnymi laureatami Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego organizowanego od 1997 roku w Warszawie.

Podczas sobotniego koncertu Warszawska Grupa Callonet  pod kierownictwem Andrzeja Bauera wystąpi w składzie: Bartosz Koziak, Marcin Zdunik, Mikołaj Pałosz, Dominik Płociński, Robert Dacko, Krzysztof Lenczowski, Marta Kordykiewicz, Michał Borzykowski

 

W programie:

Richard WAGNER - Pieśni do słów Mathilde Wesendonck: Träume, Im Treibhaus,

Paweł HENDRICH - Ertytre (2013) - prawykonanie,

Gustav MAHLER - Pieśni do słów Friedricha Rückerta: Oft denk’ ich sie sind nur ausgegangen!, Liebst du um Schönheit, Nun seh’ ich wohl warum so dunkle Flammen, Ich bin der Welt abhanden gekommen,

Kajia SARIAAHO - Neiges (1998),

Cezary DUCHNOWSKI - cello_Net (2009)

 

Bilety do kupienia w sklepie Polskiego Radia.