"Choinki Jedynki" - gorąca końcówka licytacji w Jaśle. Prof. Bralczyk wymalował rekord

Jedynka
Agnieszka Szałowska 06.12.2014
Praca prof. Jerzego Bralczyka przeznaczona na licytację Choinek Jedynki
Praca prof. Jerzego Bralczyka przeznaczona na licytację "Choinek Jedynki", foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Niedzielna licytacja prac dorosłych Przyjaciół Jedynki była pełna niespodzianek. Nagłe zwroty akcji, emocje, chwile niepewności... nie, to nie film akcji. To "Choinki Jedynki"!

Podczas licytacji pierwszych czterech prac - Anny Dymnej, Grzegorza Kasdepke, Katarzyny Dąbrowskiej i Zbigniewa Bońka - która odbyła się w Tarnobrzegu, zebraliśmy 8765 złotych.

Kolejną okazją, by włączyć się do XIII akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" była licytacja w Jaśle i na antenie Radiowej Jedynki. Jej niekwestionowanym hitem okazał się choinkowy autoportret językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka, za który aż 4250 zł zaoferowała pani Małgorzata z Bydgoszczy. W emocjonującej końcówce licytacji rosły także kwoty pozostałych prac. Kolorowy prezent aktora Macieja Jachowskiego wylicytował za 1200 zł pan Jarosław z Wierzbicy, a znakomita tęczowa choinka Mai Ostaszewskiej trafi do pani Uli z Nowego Sącza. Dziękujemy za przekazane przez nią 2000 zł na szczytny cel, podobnie jak firmie Andragog z Opola, która walczyła początkowo o pracę prof. Bralczyka, a w ostatniej chwili przekazała swoje 4000 zł na malarskie dzieło Wojciecha Kordy.

ŚLEDŹ WYNIKI NA BIEŻĄCO >>>

W niedzielę 7 grudnia zebraliśmy łacznie 11450 złotych. Cały dochód z akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" przekazany zostanie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis.

A przed nami kolejne aukcje! Już teraz zapraszamy do oglądania pięknych obrazów przygotowanych przez Przyjaciół Jedynki specjalnie na ten cel. Niejedna z prac Was zaskoczy!

Wybierz, weź udział w aukcji i pomagaj - licytowane prace, sylwetki ich autorów oraz zasady udziału w akcji znajdują się na stronie choinkijedynki.polskieradio.pl

Codzienne relacje ze studia plenerowego poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek. W studiu w Warszawie nad wszystkim panuje Małgorzata Raducha, która prowadzi aukcje.

W kolejnych miastach licytować będziemy obrazy autorstwa: małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, Magdaleny Zawadzkiej, Renaty Przemyk, Zygmunta Miłoszewskiego, Moniki Kwiatkowskiej, prof. Henryka Skarżyńskiego, Mieczysława Szcześniaka, Mariusza Wlazłego, Katarzyny Pakosińskiej, Krzysztofa Krawczyka, Marka Ałaszewskiego, Reni Jusis, prof. Andrzeja Bliklego, Michała Kwiatkowskiego, Mirosława Hermaszewskiego, Kazimierza Kaczora, Zbigniewa Buczkowskiego, Macieja Pola,  Joanny Krupy, Andrzeja Wajdy, Kamila Stocha i Michała Winiarskiego.

Zobacz ich prace >>

Licytacja prac dzieci zakończona - zobacz obrazy, sprawdź wyniki >>>

Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Obrazy zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis.

Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Dowiedz się więcej o Fundacji Andrzeja Brandstattera "ProArtis"

/

(asz/mc)