Soczi - najwspanialsze zimowe igrzyska w historii Polski

polskieradio.pl
Paweł Słójkowski 05.01.2015
Koła olimpijskie w Soczi
Koła olimpijskie w Soczi, foto: Wikipedia/Atos International

Najlepsze zimowe igrzyska olimpijskie w historii na stałe zapisały się w historii polskiego sportu. Zapraszamy na podsumowanie tego wydarzenia w wykonaniu Michała Gąsiorowskiego.

Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka i drużyny łyżwiarzy i łyżwiarek szybkich - to bohaterowie igrzysk w Soczi, które były rozgrywane od 7 do 23 lutego 2014 roku.

Medalowe szaleństwo zaskoczyło wszystkich kibiców polskiego sportu. Polacy sięgnęli w sumie po sześć krążków - cztery złote (więcej niż we wszystkich dotychczasowych startach w zimowych IO) oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Wspaniałe skoki Kamila Stocha, zwycięski bieg Justyny Kowalczyk, w którym musiała walczyć z kontuzją i początek szaleństwa związanego z łyżwiarstwem szybkim po sukcesach Zbigniewa Bródki i polskich drużyn - te momenty na stałe zapiszą się w historii polskiego sportu.

Wielki wysiłek polskich sportowców na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi, który przełożył się na medalowe zdobycze, to jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku.

Zapraszamy do posłuchania podsumowania tej imprezy w wykonaniu Michała Gąsiorowskiego.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

ps

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!