Soczi 2014. Niespodziewana deklaracja Justyny Kowalczyk

polskieradio.pl
Artur Jaryczewski 12.02.2014
Justyna Kowalczyk ze swoim szkoleniowcem Aleksandrem Wierietielnym podczas treningu na Krasnej Polanie w Soczi
Justyna Kowalczyk ze swoim szkoleniowcem Aleksandrem Wierietielnym podczas treningu na Krasnej Polanie w Soczi, foto: PAP/Grzegorz Momot

Bieg na 10 km stylem klasycznym w Soczi może być jedną z ostatnich szans 31-latki na olimpijski medal. Justyna Kowalczyk zdradza swoje plany na przyszłość.

>>> Relacja 5.dzień igrzysk

Polka w Soczi wystartowała już w biegu na 15 kilometrów stylem łączonym gdzie zajęła szóste miejsce. Po zawodach nasza reprezentantka poinformowała, że ma złamaną piątą kość śródstopia. Uraz nie wykluczy Kowalczyk ze startu na jej koronnym dystansie, w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, ale może stanąć na drodze do zdobycia piątego i, jak można wywnioskować ze słów naszej mistrzyni, ostatniego w karierze medalu olimpijskiego.

- Chcę wziąć udział w pozostałych biegach, bo to prawdopodobnie moje ostatnie igrzyska. Przyjechałam na olimpiadę i będę walczyła z całych sił o medale tej imprezy. Jestem gotowa. Mogę liczyć na blokady bólowe. Kontuzja się nie pogłębia - cytuje wypowiedź Kowalczyk dziennik "Fakt".

Sytuację i nastawienie naszej reprezentantki doskonale rozumie jej znajoma z tras biegowych Petra Majdić. Słowenka cztery lata temu w Vancouver zdobyła brązowy medal w sprincie, startując ze złamanymi pięcioma żebrami. - Nie mogę oceniać decyzji Justyny. Ona jest sportowcem najwyższej klasy. Zna swoje ciało doskonale, więc wie, co robi - powiedziała w rozmowie z tabloidem Majdić.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

- To będzie bolesne, ale podobny ból czuje się wiele razy podczas treningów. Wtedy zawsze przekracza się granicę swoich możliwości. Treningi biegów narciarskich są brutalne. Jestem pewna, że Justyna już w przeszłości czuła taki ból. Jeśli jest przyzwyczajona do pracy i startów w takich okolicznościach, to może jej się uda. Dla zawodnika ból to żadna sensacja. Tak się po prostu zostaje zwycięzcą - dodała będąca szefową słoweńskiej misji olimpijskiej Majdić.

Kowalczyk wycofa się z igrzysk? Lekarz zabrał głos

Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym będzie ostatnim olimpijskim występem 31-latki? Lekarz polskiej misji w Soczi doktor Stanisław Szymanik mówił w rozmowie z dziennikarzem radiowej Trójki Michałem Gąsiorowskim, że kontuzja jest nieprzyjemna, dolegliwa, ale nie powinna mieć wpływu na to, czy Justyna wycofa się z igrzysk po czwartkowym biegu czy nie. - Wiemy już jak działa zabezpieczenie bólowe. Od strony lekarskiej, teoretycznie Justyna może wystartować jeszcze w kilku startach, to nie jest tak, że tylko bieg na 10 km i już koniec olimpiady - podkreślił  Szymanik.

Wpis Justyny Kowalczyk na Facebooku dotyczący kontuzji stopy:

fot.
fot. Facebook/Justyna Kowalczyk

 

Justyna Kowalczyk ma swoim dorobku cztery medale olimpijskie. 31-letnia Polka to także dwukrotna mistrzyni świata,  czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata i czterokrotna zwyciężczyni prestiżowego Tour de Ski.

Soczi 2014 - zobacz serwis specjalny

aj, polskieradio.pl, PR3, "Fakt"

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!