Soczi 2014: nieudane starty snowboardzistek w slalomie gigancie

Trójka
Michał Przerwa 19.02.2014

Aleksandra Król została zdyskwalifikowana, a Karolina Sztokfisz zajęła w eliminacjach 28. miejsce i również nie awansowała do 1/8 finału snowboardowego slalomu giganta równoległego podczas igrzysk w Soczi.

Król została wykluczona już po pierwszym przejeździe, w którym popełniła wiele błędów. M.in. przewróciła się i ominęła bramkę. - Niestety wywaliłam się na tym lodzie, zero prędkości, próbowałam walczyć, ale przy zerowej prędkości nie mogłam wejść dobrze na krawędź, ominęłam tyczkę i zostałam zdyskwalifikowana. To jest po prostu, jak to nazywamy, beton - mówiła Tomaszowi Gorazdowskiemu Aleksandra Król.

Relacja z 12. dnia igrzysk>>>

Oba przejazdy zaliczyła natomiast Sztokfisz , która uzyskała jednak zbyt słabe rezultaty (58,44 i 1.09,96). Gorzej zaprezentowała się w drugiej próbie. Zaliczyła upadek i dojechała na metę z dużą stratą. Jej łączny czas 2.08,40 był najsłabszym w gronie 28 snowboardzistek, które ukończyły oba przejazdy (cztery zostały zdyskwalifikowane). - Nastrój jest super, fajna pogoda, wszystko fajnie, jednak trasa jest trochę ciężka. Jest tam mega lód, ciężko wbić się krawędź, żeby dobrze deskę utrzymała - komentowała Karolina Sztokfisz.
W środę rozgrywane są także eliminacje mężczyzn w tej konkurencji, bez udziału reprezentantów Polski.

Zapraszamy do wysłuchania całego Studia Olimpijskiego radiowej Trójki z godziny 7.40!

mp, PAP,Trójka

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!