Soczi 2014. Życie po igrzyskach - co dalej z Soczi?

polskieradio.pl
Marcin Nowak 24.02.2014

Igrzyska olimpijskie w Soczi dobiegły końca. Dziennikarz radiowej Trójki - Tomasz Gorazdowski zastanawia się, jak będzie wyglądała teraz przyszłość tego nadmorskiego kurortu.

Tomasz Gorazdowski zauważa, że większość obiektów olimpijskich w Soczi pozostanie na swoim miejscu. Część z nich zostanie jednak przerobiona.

Hala "Bolszoj" pozostanie, jako lodowisko i scena koncertowa. Adler Arena, w której medale zdobywali polscy panczeniści, zostanie przekształcona w centrum wystawiennicze. Z kolei Stadion Olimpijski "Fiszt" zostanie przerobiony na obiekt piłkarski i będzie jedną z aren mistrzostw świata w Rosji w roku 2018.

Zobacz wszystkie obiekty olimpijskie w Soczi

- Te obiekty miały robić wrażenie. Początkowo miały być tymczasowe. Teraz wychodzi na to, że zostaną na stałe. Tylko lodowisko "Szajba" będzie rozbierane. Nie wiem, jak to się utrzyma. Obiekty obiektami, ale utrzymać je po igrzyskach olimpijskich to będzie wyzwanie dla tego regionu - powiedziała mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, która obserwowała igrzyska w Soczi.

Więcej w materiale Tomasza Gorazdowskiego - wysłannika radiowej Trójki na igrzyska w Soczi.

 

man, polskieradio.pl, Trójka

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 1
  1. zima
    2014-02-25 07:24
    Na początek można się tam wybrać na urlop.