Soczi 2014: kombinacja dla Norwegów. Cieślar daleko

PAP
Artur Jaryczewski 18.02.2014
Joergen Graabak wywalczył w Soczi swój pierwszy olimpijski medal
Joergen Graabak wywalczył w Soczi swój pierwszy olimpijski medal, foto: PAP/EPA/Valdrin Xhemaj

Norweg Joergen Graabak zdobył w Soczi złoty medal olimpijski w kombinacji norweskiej. Po srebro sięgnął jego rodak Magnus Moan, a po brąz Niemiec Fabian Riessle. Jedyny w stawce Polak Adam Cieślar zajął 37. miejsce.

Relacja na żywo z 11. dnia igrzysk >>>

Bieg na 10 km całkowicie zmienił kolejność w czołówce. Po konkursie skoków na dużej skoczni prowadził bowiem złoty medalista z rywalizacji na skoczni normalnej w Soczi - Eric Frenzel. Niemiec poszybował na odległość 139,5 m, o dwa metry dalej niż Norweg Haavard Klemetsen. Trzecie miejsce zajmował Austriak Bernhard Gruber. Uzyskał 136,5 m i miał 22 s straty. Z kolei Cieślar osiągnął 122 m (2.05 straty) i był 32. Po biegu spadł o pięć miejsc.

Graabak natomiast po skoku na 132 m był szósty. Za nim znajdował się Moan (133 m).

W biegu widoczne były skutki choroby Frenzela, który w poniedziałek zmagał się z przeziębieniem i gorączką. - Nie miał specjalnej taktyki z powodu choroby. Zamierzał bezpośrednio reagować na wydarzenia w trakcie zawodów - powiedział lekarz niemieckiej reprezentacji Stefan Pecher w przerwie między konkurencjami. Ostatecznie Frenzel zajął 10. miejsce, a tuż przed nim znalazł się drugi po skokach Klemetsen.

W biegu zabrakło Taiheia Kato. Po lądowaniu nie utrzymał równowagi, upadł i - jak poinformowała ekipa japońska - doznał złamania ręki w łokciu.

aj, PAP

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!