Soczi 2014: panczenistki bez medalu w biegu na 1500 metrów [RELACJA]

Artur Jaryczewski 16.02.2014
Polskie panczenistki staną na olimpijskim podium w Soczi?
Polskie panczenistki staną na olimpijskim podium w Soczi?, foto: PAP/EPA/VINCENT JANNINK

Holenderki zdominowały rywalizację w biegu na 1500 m łyżwiarek szybkich igrzysk olimpijskich w Soczi. Złoty medal zdobyła Jorien Ter Mors. Srebrny przypadł Ireen Wuest, a brązowy Lotte Van Beek.

Relacja z 9. dnia igrzysk w Soczi

Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) była szósta. Jej koleżanka klubowa Luiza Złotkowska uplasowała się na 11., a Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) na 15. miejscu w stawce 36 startujących.
Czas triumfatorki 1.53,51 to rekord olimpijski. Sukces "Pomarańczowych" podkreśliła Marrit Leenstra, która sklasyfikowana została na czwartej pozycji.

- Jestem bardzo zadowolona z szóstego miejsca, czasu (1.57,18) i samego biegu w tak znamienitej stawce. Wyszło jak najlepiej - powiedziała Bachleda-Curuś, której najlepszym rezultatem do tej pory była ósma lokata na 1000 m w Turynie w 2006 roku.

W Soczi olimpijskie starty rozpoczęła jeszcze lepiej, bo od siódmej pozycji na 3000 m. Niestety, za dwukrotne przekroczenie toru została zdyskwalifikowana, choć do tej pory nie może się z tym pogodzić. - Decyzja została podjęta na podstawie zapisu z kamery, do której komisja sędziowska nie miała prawa - uważa zawodniczka.

Bachleda-Curuś szósta w biegu na 1500 m. "To dobry wynik, ale apetyty były rozbudzone"

Wyniki biegu na 1500 m panczenistek, fot. sochi2014.com

16.34 - Katarzyna Bachleda-Curuś ostatecznie na szóstym miejscu, Luiza Złotkowska - 11. Natalia Czerwonka - 15.

16.33 - całe podium w łyżwiarstwie szybkim znów pomarańczowe. Czołówka klasyfikacji: złoto - Jorien Ter Mors, srebro - Ireen Wust, brąz - Lotte Van Beek

16.27 - na podium wciąż trójka Holenderek. Na prowadzeniu - Jorien Ter Mors

16.26 - Katarzyna Bachleda-Curuś z czasem 1:57.18 zajmuje piąte miejsce

16.05 - Luiza Złotkowska z czasem 1:58.18 zajmuje czwarte miejsce. Natalia Czerwonka spadła już na piątą pozycję

15.58 - Natalia Czerwona z czasem 1:58.46 zajmuje trzecie miejsce

15.37 - przerwa na czyszczenie lodu. Wracamy za 20 minut. W drugiej grupie zobaczymy już reprezentantki Polski

15.35 - na prowadzenie wychodzi Holenderka - Jorien Ter Mors z wynikiem 1:53.51. To nowy rekord olimpijski!

15.27 - cały czas czekamy na bieg pierwszej Polki. Najwcześniej pobiegnie Natalia Czerwonka w 10. parze

15.17 - świetny bieg Rosjanki. Olga Fatkulina zmienia Belgijkę na prowadzeniu

15.06 - zmiana na prowadzeniu! Jelena Peeters z Belgii na czele stawki

15.04 - pierwszą liderką Yekaterina Aydova z Kazachstanu

15.00 - rozpoczynamy relację na żywo!

------------------

Na niedzielny wyścig na 1500 m najbardziej nastawia się Bachleda-Curuś, która jest liderką polskiej kadry. W klasyfikacji Pucharu Świata jest piąta, a w grudniowych zawodach w Berlinie była druga.

Najbardziej doświadczona polska panczenistka w Soczi uzyskała siódmy rezultat na 3000 m, ale została zdyskwalifikowana z powodu przekroczenia linii toru. Zrezygnowała ze startu w czwartek na 1000 m, by oszczędzić siły na dystans o 500 m dłuższy.

Katarzyna Bachleda-Curuś może pójść w ślady Zbigniewa Bródki, który w sobotę na tym samym dystansie wywalczył złoty medal.