X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ćwierkające ćwierćtony: spotkanie z muzyką Indii

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 16:00
Ostatnia w 2014 roku „Podróż ponaddźwiękowa” zawiodła nas, 7 grudnia 2014 roku, hen, daleko na wschód – do Indii!
Ćwierkające ćwierćtony: spotkanie z muzyką Indii
Ćwierkające ćwierćtony: spotkanie z muzyką IndiiFoto: fot. Piotr Gamdzyk

Co prawda za sprawą Beatlesów i innych zespołów rockowych, brzmienia muzyki indyjskiej zadomowiły się w zachodniej popkulturze, a w ostatnich latach kina i parkiety podbijały filmy i muzyka z Bollywood, ale to tylko wierzchołek góry lodowej! Wiele jest jeszcze do odkrycia! W bogatą kulturę muzyczną Indii wprowadziła małych słuchaczy Maria Pomianowska z zespołem. Poznaliśmy klasyczny taniec indyjski, zobaczyliśmy najważniejsze instrumenty, wsłuchiwaliśmy się w opowieści o dawnych i współczesnych Indiach. A czy indyjskie ćwierćtony naprawdę ćwierkają? Cóż, przekonajcie się sami:

 

„Podróże ponaddźwiękowe” to spotkania z muzyką i z czasami, w jakich powstawała. To opowieści o ludziach, którzy ją tworzyli i którzy jej słuchali, o miejscach, w których rozbrzmiewała, o instrumentach, tańcach, zabawach. W tym sezonie zabrzmi muzyka świata, m.in.: barwne flamenco o dalekowschodnich korzeniach, zaczarowane flety Irlandii, pulsujące rytmy Senegalu, ćwierkające ćwierćtony z Indii, a także kolorowy wachlarz polskiej muzyki ludowej – to wszystko podczas sześciu koncertów „Podróży ponaddźwiękowych”.

Zobacz więcej na temat: Podróże ponaddźwiękowe
Zobacz także