X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Flamenco. Słoneczny skarb Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 10:00
Pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbyło się 7 września 2014 r., przeniosło małych melomanów na południe Hiszpanii, do gorącej Andaluzji i jej wyjątkowej muzyki - flamenco, które choć znane na całym świecie, wciąż skrywa przed słuchaczami wiele tajemnic.
Flamenco. Słoneczny skarb Hiszpanii
Foto: fot. Piotr Gamdzyk

Małym melomanom zadaliśmy pytanie: skąd się wzięło flamenco i jakie są jego korzenie? Skąd pochodzi jego nazwa i co ma wspólnego z flamingiem? Co tak naprawdę znaczy ole? Te zagadki pomagał rozwikłać zespół „Viva Flamenco”, prowadzony przez wirtuoza gitary Michała Czachowskiego. Obok muzyki i śpiewu nie zabrakowało tańca w wykonaniu Anny Patkiewicz, opowieści o Hiszpanii i Andaluzji, o instrumentach i wykonawcach.

Usłyszeliśmy wyrafinowaną mieszankę tradycyjnego flamenco ze współczesnym, inspirowanym kulturą indyjską i arabską . Barwy i egzotyki dodawało instrumentarium, na które złożyły się nie tylko tradycyjne instrumenty hiszpańskie. .

Organizatorem koncertu z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe" w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego była Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

/

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program Pierwszy Polskiego Radia.

(pkur, pg)

Zobacz także