X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polska, czyli o berku i oberku

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 09:00
16. listopada 2014 r. po wielu zamorskich podróżach – powróciliśmy do Polski w kolejnej odsłonie "Podróży ponaddźwiękowych"
Podróże ponaddźwiękowe - Polska, czyli o berku i oberku
Podróże ponaddźwiękowe - Polska, czyli o berku i oberkuFoto: fot. Piotr Gamdzyk

Było to żywe spotkanie z pełnymi wigoru tańcami i pieśniami z regionu Mazowsza i okolic. Pokazaliśmy dzieciom  w co  kiedyś bawiły się  i  śpiewały dzieci, wyjaśniliśmy  gdzie mieszka muzyka w lirze korbowej, słuchaliśmy znakomitej śpiewaczki  Marii Siwiec w tradycyjnym repertuarze.  Maniucha Bikont i Michał Maziarz oraz Maria Siwiec razem z mężem Wacławem  uczyli nas tańców tradycyjnych, w tym „ chodzonego”, czyli tańca poprzedzającego poloneza. Świetnie bawili się też rodzice, którzy uczyli się tańca z miotłą.

W dźwiękowy świat dawnych zwyczajów, zabaw i historii wprowadziło nas znakomite trio Janusza Prusinowskiego – awangardowa formacja folkowa o charakterystycznym brzmieniu i oryginalnym języku improwizacji, która łączy muzykę z tańcem i tradycję z nowoczesnością.
Członkowie formacji to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Piotra i Jana Gaców, Tadeusza Kubiaka i wielu innych. Trio podjęło próbę współczesnego odczytania wiejskiej muzyki z centralnej Polski, która stała punktem odniesienia dla wielu gatunków muzyki: klasycznej, bluesa, jazzu,czy rocka.
Od roku 2008 zespół zagrał wiele koncertów, zarówno na wielkich festiwalach - Open’er Festiwal World Stage, world music Womex 2012 w Salonikach i Womex 2013 w Cardiff,  jak i w mniejszych salach koncertowych. Zespół koncertował w większości krajów Europy, w Azji, Kanadzie, USA (m.in.: Carnegie Hall, Chicago Symphony Center) i – przede wszystkim – w Polsce
W 2008 roku zespół wydał entuzjastycznie przyjętą płytę „Mazurki”, a  w 2010 r.  „Serce”, nagrodzone przez Polskie Radio Folkowym Fonogramem Roku. W  2012 r.  wspólnie z Januszem Olejniczakiem, Tomaszem Stańko, Arturem Dutkiewiczem zrealizowali  unikalny projekt „Kujawy”.
Trio koncertowało również z Michałem Urbaniakiem, Arturem Dutkiewiczem i Alimem Qasimovem. Muzykę kapeli można także usłyszeć w spektaklach Teatru Narodowego i Teatru Polskiego Radia.

Część 1:

 

Część 2:


Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym

Zobacz więcej na temat: Podróże ponaddźwiękowe
Zobacz także