X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wyspa zielonej muzyki, czyli kurs na Irlandię

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 10:00
30 listopada 2014 r. zaprosiliśmy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na kolejny koncert z cyklu „Podróże ponaddźwiękowe”, zatytułowany „Wyspa zielonej muzyki, czyli kurs na Irlandię”.
Wyspa zielonej muzyki, czyli kurs na Irlandię
Wyspa zielonej muzyki, czyli kurs na IrlandięFoto: fot. Piotr Gamdzyk

Zielona koniczyna, rudy Leprechaun, pełen złota garniec na skraju tęczy – i muzyka! Miejsca tak silnie kojarzonego z tańcem i śpiewem „Podróże ponaddźwiękowe” ominąć nie mogły. Dlatego kurs czwartego spotkania prowadził prosto na Irlandię! Na scenie wystąpił zespół Danar, który wprowadził nas w tajniki tradycji irlandzkiej muzyki, tej dawnej i tej współczesnej. Oczywiście, tancerze zatańczyli raz w miękkich, raz w twardych butach. Ekscytujące tańce zauroczyły małą i dorosłą publiczność.

Zobaczyliśmy także czym charakteryzują się i jak brzmią irlandzkie dudy, dowiedzieliśmy się co to jest flażolet i co sprawia, że irlandzka muzyka jest tak porywająca.

Zobacz więcej na temat: Podróże ponaddźwiękowe
Zobacz także