!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż do Indonezji. Przyglądamy się wyspom - Jawa i Bali

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 12:32
Indonezja to państwo, które znajduje się w Azji Południowo-wschodniej oraz w Oceanii. Stolicą tego państwa jest Dżakarta. Indonezja leży między dwoma oceanami - Spokojnym i Indyjskim i jest największym krajem wyspiarskim na całym świecie. Na to państwo składa się ponad 13 tysięcy wysp, a my wybierzemy się na Jawę oraz Bali. 
Wyspa Bali
Wyspa BaliFoto: Pixabay

Jawa to jedna z Wielkich Wysp Sundajskich. Największe miasto tej wyspy to jednocześnie stolica Indonezji, czyli Dżakarta. Wyspę tę zamieszkuje 130 milionów osób, które posługują się trzema głównymi językami - jawajskim, sundajskim i madurskim, choć równie powszechny jest tam język indonezyjski. 

Posłuchaj
59:05 [DAB]Dzieciom (PCM) 26 lipiec 2022 10_00_13.mp3 Muzyczna podróż do Indonezji. Przyglądamy się wyspom - Jawa i Bali_Muzyczne podróże/PRD_26.07.2022

 

Wyspę Bali od Jawy oddziela Cieśnina Bali. Na Bali znajduje się wulkaniczne pasmo górskie z najwyższym szczytem, który przekracza 3 tysiące metrów nad poziomem morza. Południe wyspy jest bogate w urodzajne tereny. Znaczną część Bali porastają lasy tropikalne. Uprawia się tutaj ryż, kawę, kakaowiec, pieprz, wanilię, goździkowiec, palmę kokosową, trzcinę cukrową, a także liczne drzewa owocowe. 

Bali znane jest w świecie z charakterystycznego, niepowtarzalnego folkloru, a także z architektury, rzeźby, malarstwa muzyki oraz tańca. Szeroko znane jest też balijskie złotnictwo, a także teatr cieni Wayang. Więcej o tym w „Muzycznych Podróżach” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Muzyczne Podróże 

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 26.07.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Belgia i jej noworoczne zwyczaje

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 10:00
Dominika ma dwanaście lat i od niemal trzech lat mieszka w Belgii. Przez ten czas zdążyła już na dobre zapoznać się z tamtejszą kulturą i tradycjami. W Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Łowcy dziecięcych przygód" opowiedziała o różnicach, jakie dostrzega między Belgią a Polską. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 10:10
Jesteście w stanie wyobrazić sobie wakacyjne miasteczko idealne? Jaką miałoby nazwę i jak wyglądałby jago herb? A czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne nazwy ulic? Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż wiele z nich mówi nam o historii danego miasta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Książka tygodnia" do odkrycia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:06
Kolejna "Książka tygodnia" do odkrycia. Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu "Książka tygodnia" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki, a w każdy piątek można usłyszeć rozwiązanie. Więcej szczegółów na stronie stacji: www.polskieradiodzieciom.pl.
rozwiń zwiń