X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 21:00
Dlaczego flaga jest biało-czerwona, w herbie znajduje się orzeł, a hymn to akurat Mazurek Dąbrowskiego? Odpowiedzi powinien znać każdy Polak.
Audio
  • Reportaż z akademii przygotowanej przez dzieci z grup piątych z Publicznego Przedszkola nr 3 "Skrzat" w Ząbkach, z okazji Narodowego Święta Niepodległości .
Dzień Niepodległości
Foto: pixabay/domena publiczna

„Kto ty jesteś? Polak Mały. Jaki znak twój?…”. To wierszyk, który recytują kolejne już młode pokolenia Polaków. Jego prosta forma, nawiązująca do dziecięcych wyliczanek, ułatwia zapamiętywanie znaków i symboli narodowych, uczy także patriotyzmu i obowiązków wobec ojczyzny.

Miłość do kraju kształtuje się już w najmłodszych latach, jednak aby było to świadome uczucie, trzeba je opierać na naszej historii, bo jak powiedział Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie ma prawa do przyszłości”.

Polska, jak każdy kraj ma swoje godło, flagę i hymn, które nazywamy symbolami narodowymi, ale skąd się wzięły? Co to właściwie jest ojczyzna, a kogo nazywamy patriotą? W świątecznej audycji „Poranek w Polskim Radiu” wytłumaczymy znaczenie polskich symboli i powiemy, dlaczego przypominają nam o szacunku dla własnego kraju, historii i tradycji.

W Narodowym Dniu Niepodległości, opowiemy także: czy Warszawa zawsze była stolicą Polski, a także kim byli: Lech, Czech i Rus?

Poranek w Polskim Radiu Dzieciom to cykl audycji popularno-naukowych, połączonych z zabawą. Poruszana na antenie tematyka jest różnorodna, jednak zawsze dotyka spraw kluczowych dla otaczającego nas świata i dla samego człowieka. Oprócz przekazywania dzieciom wiedzy o świecie, uczymy ich też dobrych manier, poznajemy znaczenie przysłów, odkrywamy niezwykłe miejsca na naszej planecie i rozwiązujemy zagadki z udziałem samych słuchaczy. Chcielibyśmy, by wysoki poziom merytoryczny audycji, atrakcyjność formy dźwiękowej oraz ich kompatybilność z wytycznymi programowymi MEN stały się nieocenionym wsparciem codziennej pracy wychowawców szkolnych i przedszkolnych, uatrakcyjnieniem zajęć edukacyjnych i narzędziem stymulującym dla działań pedagogów oraz rodziców. Zachęcamy naszych małych i dużych słuchaczy do czynnego udziału w porankowych audycjach. Prowadzi Dominika Sygiet.

Zapraszamy na Poranki w Polskim Radiu Dzieciom codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 10:00, a szczególnie w środę, 11 listopada.

Zobacz także