X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Gdybym był prezydentem...

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 21:00
W najbliższym Poranku puścimy wodze wyobraźni i zastanowimy się, jak moglibyśmy zmienić świat, będąc prezydentem.
Audio
  • 21.04.2016 Gdybym był prezydentem... (Poranek w Polskim Radiu Dzieciom)
Gdybym był prezydentem...
Foto: pixabay.com

Wiosna sprawia, że mamy coraz to nowsze pomysły na nasze życie. To zapewne zawdzięczamy częstszym niż podczas chłodniejszych - jesienno-zimowych dni, spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Wszystko się zmienia, pięknieje, kwitnie. Mówi się, że w naszej głowie także "zakwitają pomysły". Cieszymy się, że świat znów jest piękny i kolorowy - wypełniony śpiewem ptaków i radosnymi rozmowami ludzi, którzy w przydomowych ogródkach albo na działkach, czy w parkach spotykają się i planują różne wydarzenia w swoim życiu.

Często niestety jest tak, że dorośli pochłonięci swoimi sprawami mają trochę mniej czasu dla dzieci. A te - mają dorosłym jak najwięcej do powiedzenia. Wtedy pojawia się myśl - "ach kiedy ja wreszcie będę dorosły i urządzę świat po swojemu!?"

Rodzice często czytają dzieciom bajki o królach, którzy zarządzają swoimi królestwami i o książętach, którzy panują w swoich księstwach. A kto dzisiaj stoi na czele Państwa i czy są w Polsce królowie? Jak się nazywa taki współczesny król? I czy my także możemy być takim władcą?

A gdyby tak złota rybka spełniła nasze marzenie i chociaż na jeden dzień zostalibyśmy... Prezydentem, to co byśmy zrobili - dla siebie, dla naszych bliskich i dla naszego kraju?

"Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" już od 7:00. Zaprasza Krzysztof Kaczmarczyk.


Zobacz także