X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czas zabawy i nauki z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 22:54
W pierwszym po feriach "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, Smok Adaś, powitał radośnie wszystkich najmłodszych słuchaczy i pomagał im przy pobudce do szkoły i przedszkola. Była to przecież obowiązkowa pobudka po długiej przerwie. Dziś wiele dzieci powróciło do edukacji, a Polskie Radio Dzieciom do swojej szkolnej ramówki pełnej inspirujących audycji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Polskie Radio Dzieciom powitało drugie półrocze razem z uczniami i przedszkolakami. Studio tej całodobowej stacji odwiedził w audycji "Poranek", Smok Adaś, który opowiedział dzieciom, o swoich śmiałych zjazdach z górki pełnej śniegu. Na górce, aż roiło się od dzieci jeżdżących na czym się da. Tak bardzo mu się to spodobało, że postanowił jak najszybciej tam wrócić i znów cieszyć się prawdziwą, zimową aurą. Obiecał sobie i Martynie, której towarzyszył w audycji, że od dziś będzie zjeżdżał bezpiecznie, bez wymyślania ryzykowanych figur. Zaś dzieci dzwoniące do studia opowiedziały o swoich przygodach i wspaniałej zabawie podczas zjazdów z górki na sankach, jabłuszkach i talerzach. Ale nie tylko śnieg był dla nich powodem do radości. Opowiedziały także, o swoich powrotach do szkoły. Dużo było w tym radości ponieważ nareszcie jak powiedzieli m.in. Hela, Gloria i Tymek, nareszcie zobaczą swoich przyjaciół z klasy i może wraz z nimi pobawią się na śniegu.

Posłuchaj
59:35 18.01.Poranek.mp3 Smok Adaś i jego rozmowy z dziećmi o feriach i powrocie do szkoły (Poranek/PRD)_18.01.2021.

Ferie już za nami!

Dla uczniów i przedszkolaków zaczęło się drugie półrocze, a dla Polskiego Radia Dzieciom czas powrotu do audycji, które pomagają zrozumieć dzieciom otaczający je świat. Co przed nami w tym semestrze? Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia. 

PRD nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. PRD nadaje zgodnie z rytmem przedszkolaka i ucznia. 

Nie wychodząc z domu i słuchając Polskiego Radia Dzieciom o 16.30, można uczyć się języków obcychMiłośników rysunku i animacji powinna zainteresować audycja, w której "Stworek Potworek" nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada jak prostymi figurami geometrycznymi narysować ciekawe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. Podpowiedzią jak to robić są animacje graficzne, czyli krótkie rysunkowe filmy, zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom po zakończeniu audycji. To propozycja na każdą środę o 11.45. 

W poniedziałek i piątek o 15.30 słuchając audycji "Słowo do słowa" można wraz z Panią Literką gimnastykować buzię, nauczyć się poprawnego języka polskiego, a także trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych.

Odkrycia, eksperymenty, badania i obserwacje prowadzone podczas audycji, stają się inspiracją dla młodych słuchaczy w każdy wtorek i czwartek o 16.45. Słuchając "Małych naukowców", w domowym zaciszu dzieci mogą zrobić eksperyment zaproponowany w studiu i dokonać własnych obserwacji, by jeszcze lepiej zrozumieć fizykę, chemię, matematykę i astronomię.

Bajkowy świat i kołysanki do snu bez reklam

Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci m.in. Misia Michasia, Smoka Adasiaa, Królika Filipa, Lwa Leopolda Grzywy, Detektywa Maurycego Śladka, Kaczki Siłaczki i Kucharza Bulgota. Te propozycje usłyszeć można od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.

A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje kołysanki, opowiadania i legendy. O 19.00 w "Wieczornych pogaduchach" przy dźwiękach spokojnej muzyki, opowiadane są niezwykłe historie i bajki. Stałym punktem tej audycji jest "Książka do poduszki" czytana przez znanych i cenionych lektorów. Każdego dnia usłyszeć można premierowy odcinek fragmentów czytanej książki.

Więcej audycji dla uczniów, przedszkolaków i ich rodziców odnaleźć można w RAMÓWCE dostępnej na stronie PRD.

-->> Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: edukacja W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

Jak się dzisiaj czujesz?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:55
Można być szczęśliwym, smutnym czy złym albo zaszokowanym. Można kogoś lubić lub kochać. Jest mnóstwo uczuć, jak je wyrazić? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 62. Liczymy!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 13:00
W nauce języka obcego ważne są nie tylko zwroty grzecznościowe, ale również cyfry i liczby. Dzisiaj będziemy liczyć do 10. Po niemiecku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śnieg i inne atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 16:55
Wreszcie popadał śnieg, to doskonała okazja na ulepienie bałwana albo jazdę na sankach i łyżwach. Nie ma na co czekać, do dzieła!
rozwiń zwiń