X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W Poranku świętowaliśmy Dzień Pszczółki Mai

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 09:00
Bohaterką dzisiejszego Poranka było małe stworzonko, które pojawiło się już dawno w świecie filmu animowanego. Istnieje także książka na jej temat. Serial o przygodach tej bohaterki mogliśmy oglądać w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, ale znana jest ona również obecnie.
Kadr z bajki Pszczółka Maja
Kadr z bajki "Pszczółka Maja"Foto: materiały promocyjne

Jest ona jednocześnie bohaterką zagadki, którą można było usłyszeć w audycji Poranek na antenie Polskiego Radia Dzieciom: 

Kiedy wiosna z wonnych kwiatów płaszcz na drzewa kładzie, one znoszą kwietny pyłek do swych domków w sadzie. Jest królowa i królestwo, które żyje w ulu, tylko nie wiem, czemu nigdy nie słychać nic o królu. 

Domyślacie się już, o kim mowa?

24 lipca obchodzony jest Dzień Pszczółki Mai. Z tej okazji w Poranku mówimy nie tylko o tej sympatycznej pszczółce, ale o wszystkich pożytecznych pszczołach, które pracowicie zbierają nektar i pyłek, po czym przygotowują pyszny i zdrowy miód. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
54:36 2022_07_25 10_00_01_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 25 lipca godz. 10:00

 

Audycja: Poranek

Prowadzi: Martyna Chuderska

Data emisji: 25.07.2022

Godzina emisji: 8:00

Audycja "Poranek".
Emisja od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 10.00.

Czytaj dalej:
Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?
Poranek w Polskim Radiu Dzieciom. Pyszne lody w upalne dni

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także

Czytaj także

W "Poranku PRD" Poznajemy uroki Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:15
Według legendy, opowiadanej przez Marka Terencjusza Warrona, Romulus założył miasto Rzym w dniu 21 kwietnia 753 pne. Rzym to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na ziemi, które zachwyca turystów na każdym kroku. Majestatyczne Koloseum, przepiękna Fontanna di Trevi, starożytny Panteon czy urokliwe Schody Hiszpańskie prowadzące do kościoła Trinitia dei Monti to tylko nieliczne z ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Rzymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poranek" w PR Dzieciom szlakiem nadmorskich latarni

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 14:38
13,5 metra – tyle mierzy najniższa, znajdująca się w Polsce, latarnia morska. Czy domyślacie się która to? Nad polskim wybrzeżem Bałtyku znajduje się 15 czynnych wież nawigacyjnych. Każda skrywa swoją historię i wiele interesujących faktów. Przenieście się w "Poranku" nad morze i dowiedzcie się jakie ciekawostki kryją w sobie polskie latarnie morskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 18:00
Mówi się, że śmiech to zdrowie, a świat z uśmiechem na twarzy od razu nabiera barw, dlatego warto się uśmiechać! Jest ku temu wiele powodów, tylko trzeba je zauważyć. Tak naprawdę uśmiech na naszej twarzy może wywołać bardzo wiele rzeczy. Jak myślicie, co możecie zrobić, żeby Wasi bliscy także się uśmiechnęli? 
rozwiń zwiń