X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Izabela Kłosińska

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 16:00
Dziś w Strefie Rodzica spotkanie z diwą operową - Izabelą Kłosińską.
Audio
  • 08.04.2016 Izabela Kłosińska (Strefa Rodzica/Polskim Radiu Dzieciom)
Izabela Kłosińska
Foto: TRICOLORSEAST NEWS

Izabela Kłosińska to wybitna polska sopranistka. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 40 głównych ról operowych oraz bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, obejmujący dzieła od baroku po muzykę współczesną. Związana jest z Teatrem Wielkim Opery Narodowej, ale występuje także na prestiżowych scenach operowych świata. Zasłynęła jako wykonawczyni partii sopranowych w dziełach oratoryjnych Góreckiego, Kilara i Pendereckiego. Na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych oraz występów festiwalowych. W 1999 roku odebrała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia w dziedzinie muzyki wokalnej, a w 2000 - Nagrodę im. A. Hiolskiego za najlepszą rolę operową sezonu 1999/2000. Została też odznaczona Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. Obecnie prowadzi także działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także