X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziedzictwo Janusza Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 09:00
Wśród niewielu ludzi, których dziedzictwo jest nieśmiertelne, w pierwszym szeregu należy wymienić Janusza Korczaka, o tym dlaczego porozmawiamy w dzisiejszej Strefie Rodzica
Audio
Pomnik Janusza Korczaka w Warszawie
Pomnik Janusza Korczaka w WarszawieFoto: ჯაბა ლაბაძე/Wikimedia Commons

Nauka, którą pozostawił po sobie Janusz Korczak podkreśla przede wszystkim podmiotowość i autonomię dziecka, oddala zaś lekceważenie, nieufność czy niechęć. Ten wielki pedagod wielokrotnie podkreślał potrzebę porozumienia i współpracy z dzieckiem, akceptowanie trudu jego rozwoju, wiedzy i niewiedzy, języka, twórczości, sukcesów i porażek.

Dziś podobnie jak dawniej są to słowa wciąż aktualne. W wieczornej Strefie Rodzica porozmawiamy o prawach dzieckach w oparciu o słowa Janusz Korczaka.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 18 października.Zobacz także