Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego oglądamy horrory?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 07:10
Odrywają od rzeczywistości, pokazują nierelane niebezpieczeństwa i dramatyczną sytuację w jakiej znaleźli się bohaterowie. Za co lubimy filmy grozy?
Audio
Stworzenie wartościowego - zarówno pod względem tematycznym, jak i artystycznym - programu telewizyjnego jest nie lada sztuką (zdjęcie ilustracyjne)
Stworzenie wartościowego - zarówno pod względem tematycznym, jak i artystycznym - programu telewizyjnego jest nie lada sztuką (zdjęcie ilustracyjne)Foto: flickr/cc/AK Rockefeller

Pomimo codziennych problemów, na własną prośbę fundujemy sobie czasem odrobinę strachu, lęku czy grozy. Czy okrucieństwo, z którym mamy do czynienia w filmach oraz w grach komputerowych ma na nas wpływ?

Jak działa na dzieci i młodzież i dlaczego tego typu gatunki cieszą się rosnąca popularnością i mają tylu wielbicieli?

W drugiej godzinie audycji zastanowimy się zaś jaki wpływ ma na nas seksualizacja w filmach i grach. Czy może ona mieć podobny skutek jak pornografia? 


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 14 marca.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak