Polskie Radio Dzieciom

Rola dotyku w rozwoju dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Niby prosty gest, a znaczy tak wiele. Jaka jest rola dotyku w rozwoju dziecka i w całym życiu człowieka? 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

W tej najwcześniejszej fazie naszego istnienia właśnie dotyk pełen ciepła, miłości, troski jest głównym elementem, który buduje poczucie bezpieczeństwa, przeświadczenie, że nasze istnienie jest ważne bo jest ktoś, kto się o nas troszczy i komu na nas zależy, czyli mamy po co żyć. Bez tych fundamentalnych doświadczeń człowiek idzie w życie z wielkim nienasyconym głodem bliskości, który w dorosłej egzystencji będzie cały czas próbował sobie jakoś nasycić, wszelkimi możliwymi sposobami, nawet jeśli nie będzie sobie z tego zdawał sprawy. Dlatego właściwy dotyk i bliskość jaką on daje są tak ważne szczególnie w pierwszych latach naszego życia. Będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi właśnie o tym, jak zapewnić naszym dzieciom odpowiednią dawkę bliskości, aby w przyszłości czuły się ludźmi pewnymi swojej wartości dla świata i swojego prawa do życia.

W drugiej godzinie natomiast dowiemy się jak rozmawiać trzeba z psem, czyli jak zapewnić naszym psim towarzyszom najlepszą opiekę, poczucie bezpieczeństwa i radość życia.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 3 października


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak