Polskie Radio Dzieciom

Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 23:59
Ideą Akcji jest by dzielić się z innymi, nie tylko darami w postaci żywności, odzieży, zabawek, materiałów papierniczych, środków czystości, ale i talentem, radością, czasem, sercem, jednym słowem życzliwością i zatroskaniem o innych w potrzebie.
Audio
  • 21.11.18 Strefa Rodzica. Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Foto: materiały promocyjne

Słowa „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, kiedy przyjdzie mroźna” usłyszeli po raz pierwszy słuchacze Radia Lublin w październiku 1993 r. Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, jako program Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym, zrodziła się w moim autorskim programie dla najmłodszych „Jaśkowej Dobranocce”, a przyniosło ją życie.

Z upływem lat z inicjatywy regionalnej przerodziła się w Akcję ogólnopolską. Z roku na rok nasze “pospolite ruszenie” wrażliwych, gorących serc zaczęło zataczać coraz szersze kręgi, powstawało coraz więcej Sztabów, nie tylko na terenie Lubelszczyzny, lecz również Podkarpacia, Mazowsza, Podlasia, Małopolski, Ziemi Łódzkiej, Pomorza, Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Najważniejszym wydarzeniem Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest Wielka Uliczna Zbiórka Darów zaplanowana na 25.11.2018 r.

Goście audycji: Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji, Anna Bieganowska-Skóra, Przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego PDPZ w Lublinie.

Rozmawiała Agata Puścikowska.

Data emisji: 21.11.2018

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Jak uczyć dzieci patriotyzmu i postaw obywatelskich?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 23:59
Jak uwrażliwiać dziecko na kwestie związane z byciem Polakiem, pomóc odkrywać poczucie odpowiedzialności za swój kraj oraz poczucie wspólnoty narodowej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko z Kalkuty. Opowieść o miłości i spełnieniu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 23:59
Scholka to imię niewidomego i autystycznego niemowlęcia z domu Matki Teresy w Kalkucie. Autorka, wówczas też niewidoma, wraz z polskimi zakonnicami zaopiekowała się dziewczynką.
rozwiń zwiń