X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pomoc zawodowa dziewczętom z domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 23:55
Uniwersytet Sukcesu to pilot ogólnopolskiego programu edukacji zawodowej, który  wspiera podopieczne z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych,  ale także dziewczęta w trudnej sytuacji życiowej i materialnej ułatwiając im wejście na rynek pracy. O inicjatywie mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Elżbieta Wojciechowska, dyrektor programowy Uniwersytetu Sukcesu.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Projekt wspiera podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 17-24, ale także dziewczęta będące w trudnej sytuacji życiowej i materialnej ułatwiając im wejście na rynek pracy.

 W pilotażu projektu uczestniczki mają szansę bezpłatnie rozwijać swoje kompetencje w zakresie nowych technologii, a najbardziej zmotywowane mają szansę na staże zawodowe i wyjazd do Kampusu Google w Madrycie lub Londynie. Turnusy szkoleniowe odbędą się w Białymstoku, Trójmieście, Warszawie i Krakowie.

W projekt zaangażowane są m.in. Facebook, Google for Startups, Nationale-Nederlanden, Dentsu  czy Kancelaria Prawna SSW, Pragmatic Solutions, Sukces Pisany Szminką, Szkoła Gestalt.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Sukcesu oraz na profilu na Facebooku.

O programie z gościem audycji, Elżbietą Wojciechowską, dyrektor programowym Uniwersytetu Sukcesu rozmawiała Agata Puścikowska.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Data emisji: 26.06.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także

Czytaj także

Opieka nad dziećmi pozbawionymi rodziców

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 19:49
Domy dziecka dla najmłodszych, pozbawionych opieki rodzicielskiej to najgorszy model wychowania. Rozwiązaniem mogą być rodziny zastępcze. Ale rodzinom też nie jest łatwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywna dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Skuteczna metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości, która zakłada, że w relacji dorosły-dziecko mamy zarówno szacunek do dziecka, jak i szacunek do siebie oraz zwracamy uwagę na wymogi sytuacji w jakiej się znajdujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sprawić aby chłopiec stał się prawdziwym mężczyzną?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 09:01
Czy jest jedna recepta na mądre wychowanie chłopca? Jaką rolę odgrywa tu matka a jaką ojciec? Czy inaczej powinniśmy wychować chłopca a inaczej dziewczynkę? - odpowiada psycholog, Elżbieta Grabarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Pogon. Przezwyciężając życiowe problemy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 23:55
Ojciec, polski fundraiser, animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegent motywacyjny, maratończyk - biegacz charytatywny, triathlonista, konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu. 
rozwiń zwiń