Polskie Radio Dzieciom

Mięso na talerzu: przyjaciel, czy wróg? 

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 23:57
Na temat mięsa, jego jakości i wpływu na zdrowie człowieka dorosłego i dzieci narosło wiele mitów. Goście programu z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, SGGW w Warszawie: prof. Agnieszka Wierzbicka z Katedry Techniki i Projektowania Żywności oraz dr hab. Dariusz Włodarek z Zakładu Dietetyki odnoszą się do pytań słuchaczy.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/KucherAV

Poruszane zagadnienia, to m.in weganizm dzieci, wpływ spożycia mięsa czerwonego na rozwój wielu chorób, w rym sercowo-naczyniowych i niektórych nowotworów i miejsce, jakie zajmuje mięso w najzdrowszych modelach żywienia jakimi są dieta śródziemnomorska oraz dieta DASH.

Eksperci odpowiadają na pytania o stosowanie antybiotyków, hormonów i pasz GMO i chowie drobiu i hodowli wołowiny i wieprzowiny i ich ewentualny wpływ na zdrowie całej rodziny.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: prof. dr hab. Agnieszka Wierzbicka oraz dr hab. Dariusz Włodarek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, SGGW w Warszawie. 

Rozmawiała Joanna Neuhoff-Murawska

Data emisji: 11.02.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak zmobilizować dzieci do ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:57
Blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia podstawowych zaleceń WHO dotyczących aktywności fizycznej, według których powinny korzystać z ruchu co najmniej 60 minut każdego dnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wsparcie dla dziecka walczącego z nadwagą

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 23:57
Otyłość jest jedną z wielu chorób cywilizacyjnych. Do tej pory najczęściej dotyczyła głównie dorosłych, ale od jakiegoś czasu coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież. Jak kłopoty z wagą u dziewczynek przekładają się na inne dolegliwości? 
rozwiń zwiń