X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". W trosce o dobry sen

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 22:59
Badania naukowe dowodzą, że spokojny sen, obok zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej jest jednym z trzech filarów dobrego stanu zdrowia. W dużym stopniu wpływa na pamięć i efektywną pracę mózgu. Bez wystarczającej ilości snu trudno o dobre wyniki w sporcie, nauce czy w pracy.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Zalecana długość snu zależy od wieku: przedszkolak powinien spędzać w łóżku około 10-13 godzin dziennie, nastolatek 8-10 a osoba dorosła, czyli powyżej 20 r. życia, od 7 do 9 godzin.

Na dobra jakość snu oprócz jego długości wpływa też jego ciągłość, bo jeśli budzimy się co godzinę to nic nie wyjdzie z regeneracji organizmu. Ważna jest też głębokość snu, bo tylko sen odpowiednio długi, ciągły i głęboki gwarantuje pełny wypoczynek.

Czym jest bezsenność oraz jak leczymy: bezdech senny, chrapanie czy szumy uszne, zaburzające fizjologię snu, mówili goście Polskiego Radia Dzieciom:

  • Agnieszka Dmowska-Koroblewska - otolaryngolog, Centrum Medyczne MML
  • Piotr Walerjan – neurofizjolog, Prezes Narodowej Fundacji Snu
  • dr n. med. Michał Michalik- otolaryngolog
  • Ewa Poradowska - psycholog z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
  • dr n. med. Wojciech Jernajczyk - lekarz psychiatra, neurofizjolog kliniczny, Kierownik Zakładu Neurofizjologii Klinicznej i Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Rozmawiał: Artur Wolski

Data emisji: 17.03.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz więcej na temat: rodzice sen zdrowie
Zobacz także

Czytaj także

Jak wychować.. "porządnego" człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 23:57
W audycji postaramy się o ustalenie kryterium "porządnego" człowieka, które przecież skutecznie modyfikuje: czas, stosunki społeczne, materialne czy w końcu geopolityka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roboty, które pomagają się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 23:57
Roboty są wśród nas, nie tylko w fabrykach czy w filmach fantastyczno-naukowych. Czyż nie jest robotem mały domowym odkurzacz, który samodzielnie posprząta mieszkanie, a kiedy skończy wyśle nam wiadomość? Takich urządzeń będzie wokół nas coraz więcej, a nauka ich programowania może być doskonałą zabawą.
rozwiń zwiń