Polskie Radio Dzieciom

Rola edukacji przyrodniczej w nauczaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 23:55
Wraz z ekspertami rozmawiamy o tym, jaką rolę w nauczaniu odgrywa edukacja przyrodnicza, na ile to jest przedmiot teoretyczny, na ile mógłby i jest lub bywa - praktyczny, jak ułożony jest program, jakie są jego priorytety i jak sztywne powinny być ramy, czyli obowiązkowy materiał do opanowania.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Pocałuń, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia NauczycieliMagdalena Przyłuska - nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w ŁowiczuBeata Jurkiewicz z Pracowni Edukacji Centrum Nauki Kopernik.

Posłuchaj

119:28 [DAB]Dzieciom (PCM) 29 październik 2020 21_00_02_SR_s_HAG_.mp3 29.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Jak skutecznie uczyć matematyki?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 23:55
Matematyka uczy m.in. zdolności logicznego myślenia, dlatego kładzie się na nią tak duży nacisk w systemie edukacyjnym, jednak jej nauka często sprawia dzieciom problemy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja muzyczna w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 23:55
Dziś przyjrzymy się dziedzinie, która zwykle nie stwarza problemów z promocją z klasy do klasy, ani nie wzbudza strachu, natomiast często narażona jest na lekceważenie, moim zdaniem bardzo niesłusznie – chodzi o muzykę, czy też – wychowanie muzyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciel w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 20:45
Co roku 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, nazywany również Dniem Nauczyciela, od paru lat wolny od zajęć dydaktycznych. To dobra okazja, żeby zastanowić się, jaka jest rola nauczyciela w życiu uczniów, rodzin. Jak widzą ją sami nauczyciele, a jak np. rodzice.
rozwiń zwiń