X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Wcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 23:45
Każdego roku około 26.000 dzieci w Polsce przychodzi na świat przedwcześnie. Dziecko może być tzw. późnym wcześniakiem, jak i noworodkiem urodzonym znacznie przedwcześnie. Prawdopodobnie ich stan zdrowia i zastosowane leczenie będą się różniły.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Z jakimi problemami najczęściej zmagają się wcześniaki, jak dbać o ich zdrowie i odporność? Czym jest wirus RS i dlaczego jest tak groźny dla wcześniaków? Dlaczego szczególnie niebezpieczny dla dzieci urodzonych przedwcześnie jest okres jesienno-zimowy? Z jakimi problemami w okresie pandemii zmagają się rodzice wcześniaków i środowisko neonatologów? 

Odpowiedź na te, i wiele innych pytań w "Strefie rodzica" 

Posłuchaj
116:57 Dzieci_AAC 2020_11_17-21-00-29_SR_s_NEU_.mp3 17.11.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Goście audycji: 

Prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicjia dla Wcześniaka, do niedawna wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii i kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpital WUM na Karowej w Warszawie.

Prof. dr hab. Ryszard Lauterbach, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Kierownik Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dr hab. n. med. Dariusz Gruszfeld, kierownik Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Centrum Zdrowia Dziecka.

Elżbieta Brzozowska, wiceprezeska Fundacji Koalicja dla Wcześniaka,

Rozmawiała dr Joanna Neuhoff-Murawska

Data emisji: 17.11.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

-

Zobacz także

Czytaj także

Jak będą wyglądały dziecięce szpitale przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 23:55
W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeprowadzono wiele wywiadów z pracownikami, pacjentami i opiekunami,  aby poznać największe ograniczenia i bolączki obecnego systemu ochrony zdrowia małego pacjenta. Wynikiem tego było powstanie Raportu Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali, w którym autorzy z fundacji K.I.D.S. zawarli wizję jak należy zmienić szpitale dziecięce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasz "drugi mózg". Jak praca jelit wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 07:59
Ostatnio coraz częściej słyszymy, że w jelitach znajduje się nasz "drugi mózg", tylko co oznacza to pojęcie? Czy mikrobiom jelitowy rzeczywiście wpływa na samopoczucie człowieka, jego stany emocjonalne czy wręcz zdrowie psychiczne? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telemedycyna i choroby przewlekłe w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 23:45
Dostęp do placówek służby zdrowia w czasie pandemii jest utrudniony. Jak zatem powinni dbać o siebie pacjenci dotknięci chorobami przewlekłymi? Na jakie objawy zwracać uwagę, co powinno wzbudzić naszą czujność?  
rozwiń zwiń