X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Połóg - czas na regenerację

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 09:01
Połóg to czas, w którym ciało kobiety regeneruje się, powracając do anatomicznego i morfologicznego stanu sprzed ciąży. Przyjmuje się, że okres ten zaczyna się od pierwszej doby po porodzie i trwa do sześciu-ośmiu tygodni.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Okres połogu to często trudny czas dla kobiety – burza hormonalna, zmiany w ciele, często brak snu i zmęczenie. Mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z przebytym porodem, ale także wahania nastroju. Dlatego potrzebny jest spokój i czas, ale przede wszystkim traktowanie swojego ciała z szacunkiem.

Połóg to nie czas na intensywne ćwiczenia i próbę powrotu do wagi czy sylwetki sprzed ciąży. To czas na odpoczynek i regenerację. Jednak odpoczynek nie musi oznaczać bezczynności, dobrze jest ten czas poświęcić na stopniową aktywację ciała, co będzie dobrym punktem startu do dalszej aktywności, już po okresie połogu.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Piórek-Wojciechowska - fizjoterapeutka, autorka strony kobiecafizjoterapia.pl.

Posłuchaj

59:21 [DAB]Dzieciom (PCM) 17 sierpień 2021 20_59_59_SR1.mp3 17.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 17.08.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 


Zobacz także

Czytaj także

Jak odwodnienie wpływa na nasz organizm?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 12:15
Około 50%-60% naszej masy ciała stanowi woda, dlatego też jest ona niezbędna dla dobrego funkcjonowania organizmu. Z racji tego, że codziennie tracimy jej pewne ilości, istotne jest aby pić dużo płynów i uzupełniać braki wody. Zwłaszcza wtedy, kiedy panuje wysoka temperatura. W przeciwnym razie może grozić nam odwodnienie. O mitach i faktach na temat wody porozmawialiśmy w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom z prof. dr hab Dariuszem Włodarkiem z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka z Katedry Dietetyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Ginekologia dziecięca

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 09:01
Czym zajmuje się lekarz ginekolog dziecięcy? Kiedy należy się do niego udać i jak przygotować się do takiej wizyty? W "Strefie rodzica" mnóstwo ważnych informacji o ginekologi dziecięcej.
rozwiń zwiń