!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wyjątkowe miejsca na długie weekendy. Dokąd się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 08:00
Katarzyna Węgrzyn to autorka przewodnika "Gdzie w Polsce na weekend: przewodnik po niezwykłych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw". Po sukcesie pierwszego przewodnika przyszedł czas na kolejną książkę tego typu, czyli "Gdzie w Polsce do miasta". W książce tej można znaleźć wiele ciekawostek oraz pomysły, dokąd udać się w największych miastach Polski. Są więc muzea, parki, punkty widokowe, noclegi i nie tylko. Wewnątrz znajdują się mapy z atrakcjami, które zostały rozmieszczone w taki sposób, by żadnej nie przegapić.  
Dzięki przewodnikowi turysta nie tylko dobrze spędzi czas, ale też pozna tożsamość, a więc historię i kulturę miasta, do którego udał się z wizytą.
Dzięki przewodnikowi turysta nie tylko dobrze spędzi czas, ale też pozna tożsamość, a więc historię i kulturę miasta, do którego udał się z wizytą. Foto: OakleyOriginals / photo on flickr

Choć w przewodniku zostały opisane największe i dosyć znane miasta, wciąż są one nieodkryte lub niewykorzystane przez odwiedzających w pełni. Dzięki przewodnikowi turysta nie tylko dobrze spędzi czas, ale też pozna tożsamość, a więc historię i kulturę miasta, do którego udał się z wizytą. Warto zaznaczyć, że książka jest owocem kilkuletnich podróży autorki. O miejscach zwartych w przewodniku jego autorka opowiedziała w Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Być może któreś z nich stanie się celem tegorocznej majówki?  

Posłuchaj
59:47 27.04. Strefa 1.mp3 Wyjątkowe miejsca na długie weekendy. Dokąd się wybrać? Strefa rodzica_27.04.2022.

 

W drugiej części audycji zostały omówione muzea - mniej lub bardziej znane - w konkretnych miejscowościach. O Muzeum Tatrzańskim, które znajduje się w Zakopanem, opowiedział Michał Murzyn. Turyści znają zwykle gmach główny przy Krupówkach, ale nie warto zamykać się tylko na tę część. W Lubienie jest regionalne Muzeum Cebularza. Więcej o nim powiedział na antenie Polskiego Radia Dzieciom Robert Rapala. Z kolei w Warszawie zwiedzać można Muzeum Nurkowania, o którym powiedziała więcej jego kustosz, Karina Kowalska. 

O tych i innych wartych uwagi miejscach w Polsce, a także o tym, co ciekawego znajdą w nich miłośnicy zwiedzania można posłuchać w Strefie Rodzica. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Katarzyna Węgrzyn – autorka, Michał Murzyn z Muzeum Tatrzańskiego, Karina Kowalska z Muzeum Nurkowania.
Data emisji: 27.04.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Co zrobić aby podróż rodzinna była tania

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak znaleźć czas na hobby, kiedy jest się ciągle w trasie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 05:00
Większość z nas ma zainteresowania, pasje i hobby. Jakie zamiłowania mają kierowcy? Kiedy znajdują na nie czas? Czy zawsze jest to związane z motoryzacją?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wycieczki szkolne - wielka radość dla dzieci ale też ważny element edukacji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 08:00
Wiosna to najlepszy czas na wycieczki szkolne. Tegoroczny sezon wycieczkowy możemy uznać już za rozpoczęty, jednak szczyt sezonu przypada zwykle na końcówkę maja i początek czerwca. Swoje prywatne doświadczenia z wycieczkami przybliżyli na antenie Polskiego Radia Dzieciom nauczyciele oraz pracownik biura turystycznego, które zajmuje się organizacją wycieczek dla szkół.
rozwiń zwiń