X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 21:35
Świat zmienia się na naszych oczach, a wciąż nadciągające informacje nie tylko wymagają skrupulatnej weryfikacji, ale także sporej odporności psychicznej. Jak czuje się w tych czasach dziecko, co robi z niepokojem i na jakie pytania szuka odpowiedzi? Czy książka po raz kolejny przyjdzie z pomocą?
4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki
4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i DziatkiFoto: mat. promocyjne

Jakie książki podsuwać współczesnym dzieciom, by odpowiedzieć na ich potrzeby? Jakie książki mogą być pomocne rodzicom, bibliotekarzom i edukatorom w prowadzeniu niełatwych rozmów?

Już 26 maja, w Dniu Matki, rozpoczyna się 4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Data znacząca, bo kontekst rodziny jest w tej imprezie kluczowy. Wydarzenia są przygotowywane w ten sposób, by dawać rodzicom, a także dziadkom preteksty do wspólnych działań, ważnych rozmów, do wspólnie spędzonego, wartościowego czasu.

- Festiwal zaczyna się wyjątkowo od wydarzenia nieprzeznaczonego dla dzieci, ale dla rodziców, bibliotekarzy, wszystkich, którzy są zainteresowani tematem książki dziecięcej i młodzieżowej i razem z nami chcieliby pozastanawiać się, czy książka może pomóc w tych czasach, które nawet dla nas,  dorosłych bywają trudne - mówiła Agnieszka Karp-Szymańska.

W panelu wezmą udział m.in. - Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz (Członek Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka), Małgorzata Węgrzecka (redaktor naczelna magazynu "Świerszczyk"), Monika Hałucha (wiceprezeska Polskiej Sekcji IBBY), Iwona Zabielska (red. naczelna magazynu Newsweek Psychologia Dziecka), Martyna Chuderska (Polskie Radio Dzieciom) oraz najpopularniejszy autor książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke.

Panel poprowadzi: Agnieszka Karp-Szymańska, prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.

Posłuchaj
51:04 Dzieci_AAC 2022_05_22-21-06-49.mp3 Agnieszka Karp-Szymańska o 4. edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Gość audycji: Agnieszka Karp-Szymańska, założyciel i członek zarządu Fundacji Czas Dzieci. Od 2019 dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Inicjatorka wielu niestandardowych akcji m.in. Ostry Dyżur Literacki. Prowadziła wiele wykładów o współczesnych trendach w literaturze dla dzieci oraz sposobach promocji.

Szczegóły programu i zapisy dostępne pod linkami:

4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki 4. edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

* * * 

Audycja: Kulturalna Strefa (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Karp-Szymańska, założyciel i członek zarządu Fundacji Czas Dzieci.
Data emisji: 22.05.2022
Godzina emisji: 21.00.

Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:
"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem
Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej
Czy można nauczyć dzieci mądrego korzystania z multimediów? [POSŁUCHAJ]


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Czy można nauczyć dzieci mądrego korzystania z multimediów? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:22
Niewątpliwie komputery i smartfony sprawiają, że nasze życie staje się prostsze. Dzięki nim możemy np. komunikować się z innymi, poznawać ludzi, kupować rzeczy oraz uczyć się. Z drugiej jednak strony, cyfrowe urządzenia mogą stanowić dla nas zagrożenie, jeżeli wykorzystuje się je nadmiernie lub w niewłaściwy sposób. O ochronie dzieci przed uzależnieniem od  komputerów i telefonów oraz mądrym korzystaniu z technologii opowiedział w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica", Maciej Lisowski, autor książki "Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń