Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Czy przyprawy mają wpływ na nasze zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 23:55
Przyprawy mają wyjątkowe właściwości smakowe i zapachowe, jednak część z nich poza niezwykłym smakiem i aromatem ma też cenne składniki, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie: chronią przed nowotworami, hamują procesy starzenia się organizmu, a także pomagają w wielu schorzeniach. Które z przypraw mogą być wsparciem dla naszego zdrowia? W jakiej formie je przyjmować?
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Dionisvera/ Shutterstock

Przyprawy służą nie tylko poprawie walorów smakowych potraw, ale pełnią też wiele funkcji dobroczynnych dla naszego organizmu. O ich często niedocenianym znaczeniu mówiła gość Polskiego Radia Dzieciom, Magdalena Czyrynda-Koleda - dietetyk

Posłuchaj
59:31 Radio Dzieciom 2022_10_20-22-00-00_SR 2.mp3 20.10.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Czytaj więcej:

* * * 

Audycję przygotowała i prowadziła Joanna Ficińska

Data emisji: 20.10.2022

Godzina emisji: 22:00

Audycja Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci zdrowie
Zobacz także
Czytaj także

Jak możemy pomóc sobie w dbaniu o naszą psychikę?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 16:29
"Zrozum siebie" to wyjątkowy przewodnik po naszym świecie wewnętrznym. Nie jest to poradnik, który zapewni gotowe rozwiązania, ale przewodnik pokazujący, jak poznać siebie, zrozumieć swoje zachowania i zacząć żyć tak, jak chcemy. Książka zawiera praktyczne ćwiczenia pomagające w utrzymaniu dobrostanu psychicznego, ale przede wszystkim zachęca do refleksji. O tym, w jaki sposób pielęgnować swoje zdrowie psychiczne i dlaczego warto poświęcić czas na analizę tego, co dzieje się wewnątrz nas opowiedziała w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom autorka książki "Zrozum siebie", a także psycholożka i terapeutka, Zofia Szynal. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Niespokojny maluch

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 23:45
Dzieci są mądre, kochane i… wymagające, zwłaszcza te, które są bardziej czujne i pobudliwe niż inne niemowlęta. "Niespokojny maluch" - nowy poradnik dr Mary Sheedy Kurcinki, autorki bestsellerowego "Temperamentnego dziecka", powstał właśnie z myślą o niemowlakach, które mają bardziej wrażliwą naturę, i o ich rodzicach. Może okazać się niezastąpionym przewodnikiem po pierwszych 18 miesiącach życia niespokojnego maluszka.
rozwiń zwiń