X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kulturalny savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 07:00
Kultury nigdy dość, warto znaleźć więc klucz, który umożliwi nam wejście na „salony”.
Audio
  • 14.03.2016 Kulturalny savoir-vivre (Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną/Polskie Radio Dzieciom)
Kulturalny savoir-vivre
Foto: Zosia, lat 7

Teatr, opera, galeria sztuki, muzeum, to miejsca magiczne. Mieszkają tam piękne historie, dzieła sztuki, eksponaty, krótko mówiąc, dorobek naszej kultury. Czerwone dywany, duże przestrzenie, potężne mury onieśmielają, ale są też pięknym tłem, dzięki któremu czujemy się wyjątkowo. Tak też powinniśmy się tam zachowywać. Poza tym, warto również zadbać o odpowiednio dobrany strój. Ubierając się elegancko, okazujemy szacunek aktorom i artystom. Do miejsc kultury nie przychodzimy też z jedzeniem i piciem, ponieważ może to przeszkadzać innym odbiorcom lub widzom.

Warto poznać kulturalny savoir-vivre, by odwiedzając takie miejsca, nie czuć się w nich niekomfortowo. Posłuchajcie Matki Wróżki Chrzestnej, która w najbliższym programie opowie, jak należy się zachowywać np. w teatrze czy filharmonii, czego nie wolno robić w muzeum albo operze i co oznacza ta etykieta. Jedno jest pewne, mimo tych wszystkich zakazów i nakazów, warto odwiedzać przybytki kultury. To fascynująca rozrywka i zabawa, na wysokim poziomie. Można tam zobaczyć niesamowite eksponaty, poznać wyjątkowych ludzi, zaciekawić się historią, zyskać nowe hobby, a może nawet zarazić się niesamowitą pasją.

Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, to magiczny czas poświęcony na rozmowę o uczuciach i emocjach, jakie towarzyszą każdemu z nas, od radości po smutek, ale nie tylko.. Matka Wróżka Chrzestna nie jest taką typową wróżką - jej specjalność to umiejętność rozmowy. Pomaga zrozumieć świat emocji, poradzić sobie z różnymi kłopotami, zmartwieniami i troskami. W programie możecie także posłuchać ciekawych bajek z różnych zakątków świata oraz wierszy nadsyłanych przez naszych Słuchaczy.​​ Nie zabraknie też odrobiny czarów na antenie! Prowadzi Marta Powałowska.

 

Zapraszamy na Spotkania z Matką Wróżką Chrzestną, w poniedziałki w godzinach 10:00 - 13:00, a szczególnie w poniedziałek, 14 marca!

 

Zobacz także