Polskie Radio Dzieciom

Aleksy Wincenty Rżewski

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 10:00
Aleksy Wincenty Rżewski był pierwszym prezydentem Łodzi po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zasłynął jako społecznik, któremu udało się zapewnić łódzkim dzieciom dostęp do powszechnego nauczania.
Audio
  • Posłuchaj czego jeszcze dokonał Aleksy Wincenty Rżewski?
Aleksy Rżewski - starosta łódzki
Aleksy Rżewski - starosta łódzkiFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Czego jeszcze dokonał? Dlaczego znalazł się w gronie naszych Niepodległych? O tym przekonacie się słuchając załączonej audycji. Gość: Kamila Lutek-Urbaniak, kierownik działu edukacyjnego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Audycję poprowadziła Marta Powałowska

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

Data emisji: 4.08.2018


Kamila Lutek - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi Kamila Lutek - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 


 

jo

Zobacz także