X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Marko Polo  - największy podróżnik w dziejach świata

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 14:00
Podróże Marco Polo przyniosły mu wiele chwały, ale i wiele upokorzeń. Jego barwne opisy podróży do Chin, które zostały spisane przez Rustichella z Pizy nie spotkały się z aprobatą współczesnych mu ludzi. Nie wierzyli mu, że faktycznie widział wszystkie dziwy i wspaniałości Dalekiego Wschodu.
Audio
  • "Marco Polo był bardzo wdzięcznym obserwatorem, potrafił pięknie obserwować świat". (Dawno, dawno temu/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Do dzisiaj także nie brakuje naukowców, którzy wątpią w szczerość relacji weneckiego podróżnika. Jak było naprawdę? Spróbujemy się tego dzisiaj dowiedzieć. Gościem marty Powałowskiej była dr Maria Korotaj - Kokoszczyńska, prodziekan w jednostce Wydział Geografii i Studiów Regionalntych Uniwersytetu Warszawskiego.

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

Data emisji 15.09.2018.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Podróż w poszukiwaniu starych statków

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 08:00
Pewnego wiosennego dnia, Leszek i Miś Michaś postanowili wyruszyć w rejs. Chcieli poznać najpiękniejsze miasta portowe naszego kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie skarbów i skrytek

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 23:59
Podczas wakacji nie ma to jak poczuć się prawdziwym poszukiwaczem przygód. Jesienią, zimą i wiosną Kapitanka Kalinka odwiedza nowe miejsca, porty i wyspy. Są to najczęściej tereny rzadko odwiedzane przez turystów. Co tam znajduje?
rozwiń zwiń