Polskie Radio Dzieciom

Historia rozgłośni Polskiego Radia​

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 16:45
Minęło 95 lat do powstania Polskiego Radia. Dzisiaj rozmawiamy o miejscach, z których nadawano audycje Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia.

polskie radio budynek 1200.jpg
Siedziby Polskiego Radia w Warszawie, czyli spacer radiowymi śladami - cz. 2

Nasz gość, Krzysztof Sagan realizator Czwórki i Jedynki oraz pasjonat historii Polskiego Radia, autor książki na temat historii rozgłośni radiowych w Polsce, redaguje portal o historii radiofonii i telewizji radiopolska.pl.

Pierwsze studia były z każdej strony, nawet na suficie, obwieszone zasłonami, ponieważ wymyślono, że materiałem, który będzie dobrze z dźwiękiem współpracował, będą kotary - opowiadał Krzysztof Sagan, realizator dźwięku w Polskim Radiu. - W studiach radiowych było więc ciemno, okna też były zasłonięte filcem, żeby dźwięki z zewnątrz nie dostawały się do studia - mówił gość Polskiego Radia Dzieciom.


Posłuchaj
59:50 [DAB]Dzieciom (PCM) 5 wrzesień 2020 15_00_27_DDT_mp3 05.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno, temu)

Więcej o jubileuszu w serwisie specjalnym poświęconym 95-leciu Polskiego Radia 

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 05.09.2020

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!Zobacz także
Czytaj także

Mini Eureka w 95. rocznicę istnienia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 16:00
Jak wyglądało Polskie Radio sześćdziesiąt lat temu? Czy po radiowych korytarzach kiedyś też maszerowały szkolne wycieczki? I jak wyglądały pierwsze studia nagraniowe? O tym wszystkim Artur Wolski rozmawiał w "Mini Eurece", świętując 95 urodziny Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia monet i banknotów

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 16:45
W Zamkowej Akademii Młodego Eksploratora dowiemy się jak dawniej płacono, kiedy i dlaczego wymyślono banknoty oraz zastanowimy się.. czy pieniądze śmierdzą.
rozwiń zwiń