Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 10:00
Ponad 400 zawodników ze wszystkich kontynentów walczy będzie od piątku w Lublinie w mistrzostwach świata w karate tradycyjnym. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zawody takiej rangi obywają się z udziałem kilku wiodących federacji i mogą się stać przełomowym wydarzeniem jednoczącym środowisko w skutecznym ubieganiu się o uzyskanie statusu dyscypliny olimpijskiej.
Polka Alicja Brudziska i Rumunka Antoshova Adriana podczas zawodów Pucharu Świata dzieci w karate tradycyjnym w Lublinie, 11.12.2022 r.
Polka Alicja Brudziska i Rumunka Antoshova Adriana podczas zawodów Pucharu Świata dzieci w karate tradycyjnym w Lublinie, 11.12.2022 r.Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Organizująca imprezę World Traditional Karate-Do Union łączy World Traditional Karate-Do Federation, Fudokan, World Budo Karate Association, International Karate Dento oraz International Traditional Karate Federation. To największe o zasięgu światowym federacje, które dominują w różnych rejonach globu i do tej pory nie podejmowały wspólnych działań.

Posłuchaj
57:56 Radio Dzieciom 2022_12_11-10-00-01.mp3 Rodzinny WF 3 grudnia godz. 10:00

Audycję prowadził Patryk Bartoszewski 

Data emisji: 10.12.2022

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Trening zapaśniczy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 11:15
Wbrew obiegowym opiniom ćwiczenia siłowe nie są zadaniami, które przeważają na treningach zapaśniczych dzieci. Treningi dla najmłodszych grup w przeważającej części to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Dużą uwagę zwraca się w nich na rozwój motoryki, koordynację ruchową, balans ciała oraz wzmocnienie elastyczności ścięgien i mięśni, czyli wszystkiego, co sprawia, że dziecko będzie mogło wykazać się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Idziemy na kręgle!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 10:00
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część mięśni, których na co dzień zwykle nie używamy.. 
rozwiń zwiń