X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak działa oko

Oczy to nasze okna na świat. Ale dlaczego mamy aż dwa? Czy płyną z tego jakieś korzyści?
Jak działa oko
Foto: archiwum prywatne
O Audycji

Oczy to nasze okna na świat. Ale dlaczego mamy aż dwa? Czy płyną z tego jakieś korzyści? Zastanowimy się również po co nam powieki, dlaczego oczy patrzą równocześnie w tym samym kierunku oraz czemu niektóre zwierzaki widzą lepiej w ciemnościach. Jak zawsze nie zabraknie teksperymentów – sprawdzimy dlaczego źrenice raz są większe, a raz mniejsze. Czy to za sprawą kolorowych tęczówek? Zbudujemy też specjalne pudełko, aby zobaczyć do czego służy w oku siatkówka. Czy ma ona coś wspólnego z graniem w piłkę? Ważka opowie nam o swoich oczach, a wiersz Juliana Tuwima "Pan Hilary" skłoni nas do rozmowy na temat wad wzroku.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.  

Playlista