X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Głos

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 11:00
Jak być może zauważyliście, Myszce Feli wraz z nastaniem wiosny zmienił się głos. Bardzo ją zaciekawiło, czy ludziom też zmieniają się głosy? A jeśli tak, to od czego to zależy? Czy również od pory roku?
Audio
  • 15.05.2016 Głos (Jak to działa/Polskie Radio Dzieciom)
Głos
Foto: archiwum prywatne

Zaproszony do studia gość – pedagog wokalny, pianistka Pani Aldona Krasucka, spróbuje odpowiedzieć nam na to pytanie. Porozmawiamy również o tym, dlaczego mamy różne barwy głosu, jak głosy można zmieniać i jak to się dzieje, że wydajemy głos. Pan słowik zadziwi nas informacją, że w świecie ptaków na ogół to panowie śpiewają, a Panie używają głosów jedynie do porozumiewania się. Ale po co tak właściwie te ptaki śpiewają? Czy każdy człowiek może wyćwiczyć śpiew i dobrze prowadzić głos? I jak o ten głos dbać, żeby nigdy nas nie zawiódł? W końcu głos to takie przedłużenie naszej osoby – każdy ma jeden, jedyny, niepowtarzalny, tylko swój i to właśnie dzięki niemu może się komunikować.

Na audycję zaprasza Myszka Fela.

Zobacz także