X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” księżyc?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 08:00
Planeta Ziemia ma swojego przyjaciela – jest nim doskonale widoczny w nocy Księżyc. Tylko dlaczego raz jest cieniutki jak rogalik, a raz okrągły jak piłka? Dlaczego na nas nie spadnie, ani nie odfrunie gdzieś w kosmos?
Audio
Jak działa księżyc?

16 lipca 1969 r. czyli dokładnie 47 lat temu – ze Stanów Zjednoczonych wystartowała rakieta, która na swoim pokładzie niosła 3 mężczyzn. Lecieli z misją na księżyc. Droga zajęła im 3 dni. Byli pierwszymi ludźmi, którzy postawili nogi na innej planecie. Jak tam jest? Czy można po nim chodzić, czy jest tam czym oddychać, czy niebo z księżyca wygląda tak samo jak z Ziemi?

Myszka Fela będzie miała z pewnością wiele pytań na temat tej planety. Jaki tak naprawdę ma kształt? Czy potrafi świecić, czy tylko odbija słoneczne światło? Jak powstał i jakaż to siła każe mu tak krążyć dookoła ziemi? Co by było gdyby go nie było i dlaczego są na nim widoczne gołym okiem ciemne plamy? Podobno to morza – ale przecież na księżycu nie ma wody, to skąd ta nazwa? Słuchajcie "Jak to działa" i księżycowych opowieści naszego gościa – Pani Diany Przedworskiej z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 16 lipca.


Prowadzi: Ewa Gorzelak.

Zobacz także