X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” grzyb?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 08:00
Jeśli tylko pogoda dopisze – będzie wystarczająco ciepło i wilgotno – mamy jeszcze szansę na wspaniałe jesienne grzybobranie. Dowiedzmy się więc skąd się biorą grzyby?
Audio
Jak działa grzyb?

Myszka Fela wybrała się do wojewódzkiej stacji sanitarno - epidemiologicznej w Warszawie na wystawę grzybów, aby od Pani Joanny Narożniak dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czy grzyby rosną tylko na ziemi, czy może też czasem na drzewach, jak są zbudowane i przede wszystkim jak rozróżnić grzyby jadalne od tych niejadalnych, czyli trujących? Zapytamy czym charakteryzują się muchomory i dlaczego mają kropki, a także dlaczego grzybów nie należy wycinać nożykiem, ani zbierać do torebek foliowych i jak w ogóle przygotować się na grzyby?

Porozmawiamy też o tym, co można ugotować z grzybów, jak je smacznie przyżądzić, a na koniec... dlaczego dzieci nie powinny grzybów jeść?

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 8 października.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także