X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Fela w królestwie grzybów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 08:00
Czy wiecie czym zajmuje się mykolog? Nie, nie – nie myszami. To osoba która specjalizuje się w grzybach. I wie o nich wszystko. Ale nie tylko o tych rosnących w lasach!
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay/CC0 Public Domain

Grzyby to osobne królestwo istniejące obok królestwa zwierząt, roślin, protista i bakterii. Jest ich być może nawet milion gatunków – człowiekowi nie udało się jeszcze wszystkich rozpoznać i nazwać, bo są przeróżne i występują w przeróżnych postaciach i rozmiarach.

Mogą być mikroskopijne i niewidoczne dla naszych oczu, ale również gigantyczne – odkryto, że to właśnie grzyb jest największym żyjącym na ziemi organizmem.

Czym się żywią, gdzie występują, czy mogą być dla ludzi niebezpieczne albo pożyteczne? Zastanowimy się także czy mogą wywołać choroby i  co wspólnego mają z grobowcem Tutanchamona albo klątwą Jagiellończyka. O tym wszystkim Myszka Fela porozmawia w audycji „Jak to działa” z Panią Dr Martą Wrzosek – prezesem Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 15 października.

Zaprasza Ewa Gorzelak i Myszka Fela.

Zobacz także