X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

3 marca - Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 14:01
3 marca obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Jest to doskonała okazja, żeby w audycji "Zwierzyniec” na antenie Polskiego Radia Dzieciom uczcić piękno i różnorodność form dzikiej fauny i flory.
Audio
  • W audycji rozmowa przedszkolaków o przyrodzie w Światowym Dniu Dzikiej Przyrody (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_01.03.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W tym roku święto to będzie obchodzone pod hasłem "Utrzymanie życia na Ziemi". O dzikiej przyrodzie, zwierzętach i ich domach Pascal Kaczorowski rozmawiał z ekspertkami, przedszkolakami. Gośćmi w studiu były Matylda i Mila lat 5. Czy biegający swobodnie po terenie wrocławskiego zoo lis wypatrzony przez Milę to zwierze dzikie czy nie? A czy rybki w akwarium Matyldy należą do dzikiego świata przyrody? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi usłyszeć można w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 01.03.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Czy pingwiny to ryby ssaki czy ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 12:15
Co wiemy o pingwinach? Na pewno sporo, bo każdy z was coś musiał o nich słyszeć. Ale czy wiecie na przykład, że jak się już odzywają to mówią "pik -pok"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bagienne życie naukowca

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:26
Nie mogą się wyspać. Wstają tak jak wy do szkoły - czasem o szóstej, żeby już o 9.00 rano wyjść do pracy, a jeśli pracują w górach, to samo dojście do stanowisk badawczych zajmuje im kilka godzin. Tak najczęściej wyglądają poranki naukowców pracujących w terenie. A czas jest dla nich na tyle cenny, że deszcz czy nawet śnieg nie przeszkodzą im w działaniu. Jakby jeszcze tego było mało, praca na dworze zajmuje nieraz kilkanaście godzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy kwiaty przedwiośnia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 11:00
Cykl życia roślin obserwować możemy przez okrągły rok. W lutym kwitną ranniki i przebiśniegi. Najczęściej obserwujemy je na tle białego puchu. W tym roku jest inaczej. Zapraszamy na spacer po zimowym ogrodzie w towarzystwie przedszkolaków. 
rozwiń zwiń