Polskie Radio Dzieciom

Reksio - kultowy bohater serialu animowanego ma już 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 11:00
Pierwszy film animowany z tym kultowym bohaterem powstał w 1967 roku. Pół wieku później dzieci nadal go jednak uwielbiają. Z okazji tego zacnego jubileuszu zachęcamy do zapoaznania się z dwoma premierowymi książkami dla fanów psa z łatką.
okładka książki
okładka książkiFoto: materiały organizatora

Reksio szczeniak

Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? Nieodpowiedzialni właściciele wyjeżdżają na wakacje i porzucają malutkiego szczeniaka. Na szczęście znajduje go i przygarnia Adaś.

Jak potoczą się dalsze losy rezolutnego psiaka? Przed Wami pełna zwrotów akcji, przyjaźni i troski historia, której zakończenie na pewno Was zaskoczy.

„Reksio szczeniak” to dotąd niepublikowane opowiadanie, oparte na odnalezionym po latach scenariuszu twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. „Reksiowe cyrki”.

 

Reksio. Encyklopedia

Reksio jest niezwykle ciekawy świata. Twoje dziecko na pewno też. A świat jest taki skomplikowany! Ta encyklopedia pozwoli mu go zrozumieć. Młody czytelnik dowie się z niej, m.in. jak zbudowany jest skafander kosmiczny, dlaczego się uśmiechamy, jak powstaje tęcza, czym są bakterie i wirusy? Encyklopedia w przystępny sposób wyjaśni podstawow zagadnienia z zakresu astronomii, fizyki, chemii, biologii czy techniki.

Mali ciekawscy – to książka dla Was – zabłyśnijcie wiedzą w szkole i wśród rówieśników!

Obie książki powstały we współpracy z Fundacja imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio.

Książki poleca: Polskie Radio Dzieciom


okładka książki okładka książki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak